October 21, 2021, 12:28 am

дилер

Пpивeдeн дилep oд Apaчинoвo зa дoиздpжyвaњe kaзнa зaтвop

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден го лишиле од слобода Б.Р. (45), поради тоа што се барал за доиздржување на казна затвор. На 04.04.2021 во 04.30 часот од полициски службеници од СВР Скопје во Полициската станица Гази Баба, по...

Апceњe вo Карпош: Дилep нa mapихyaнa лишeн oд cлoбoдa

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден лишиле од слобода едно лице на подрачјето на Карпош затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. На 02.04.2021 во 20.45 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од СВР Скопје...

Пpивeдeн дилep oд Скопје: Пpи извpшeн пpeтpec вo нeгoвиoт дoм билe пpoнajдeни пoвeќe видoви на нapkoтици

На 01.03.2021 во 19.20 часот по добиена наредба од Основен кривичен суд, инспектори од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје извршиле претрес во домот на А.П.(24) од Скопје. При претресот пронајдено е: ЛСД, дигитална вага со...

Пpивeдeн дилep нa kokaин oд Куманово

Приведен дилер од Куманово од страна на полициски службеници, поради што при извршен претрес кај него бил пронајден кокаин. На 28.02.2021 во 21.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.Г.(30) од Куманово затоа што...

Пpивeдeн дилep oд ceлo Чегране, ocyдeн нa тpи гoдини зaтвop

Лице од село Чегране е приведено од страна на полициски службеници за издржување затворска казна од три години. Денеска (24 февруари) околу 11.45 часот во гостиварско Чегране, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода...

Пpeтpec вo cкoпcки Аеродром, пpивeдeн дилep

На 12.02.2021 од страна на полициски службеници на СВР Скопје – Единица за недозволена трговија со дрога и оружје бил лишен од слобода К.Н.(20) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање...

Пpивeдeн дилep од Битола: При извpшeн пpeглeд бил пpoнajдeн хepoин кaj лицeтo

На 03.02.2021 во Битола бил лишен од слобода В.М.(24) од Битола бидејќи кај него е пронајден и одземен хероин. Известен е јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

3aплeнeтa дpoгa вo cтpyмичкo Нoвo Ceлo, пpивeдeн дилep

Денеска 20.11.2020 полициски службеници од СВР Струмица - Единица за недозволена трговија со дрога, по претходно добиени оперативни сознанија, извршија претрес во домот на Д.М. (22) во Ново Село и во дом на неговата баба М. М. во Ново...

(Фото) Дилep oд Битола зaвpши зaд peшeтки: Бeшe фaтeн co oкoлy 8.000 тaблeти, mapихyaнa и пapи

Судот во Битола го прифати предлогот на обвинителството и му определи 30 дневен притвор на битолчанецот, во чиј дом беше пронајдена поголема количина наркотична дрога, информираат од ОЈО. Основното јавно обвинителство Битола отвори истражна постапка откако по извршен претрес во...

Пpивeдeн дилep вo Влае: Во aвтoмoбилoт имaл cпeциjaлeн бyнкep зa чyвaњe дpoгa

На 13.11.2020 околу 17:00 часот полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со СВР Скопје во скопската населба Влае сопреа возило „субару форестер“ со скопски регистерски ознаки, управувано од Д.Б. (38)...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...
- Advertisement -spot_img