October 20, 2021, 11:22 pm

Димче Арсовски

(Видео) Арсовски: Дaли Заев и Спасовски се плaшaт дa cпpoвeдат иcтpaгa кoj пykaл нa митингoт нa ДУИ или ги штитaт kpиминaлцитe кoи пykaaт?

Лицемерие и двојни аршини во Република Македонија. Ова веќе сите го знаат наназад четири години, рече на денешната прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. -СДСМ и нивната коалицијата во владата се однесуваат како да се на див Запад. Во сред...

Арсовски: Заев, ти си на ред, немој да мислиш дека Филипче примил kypшум за тебе и те спaсил

Портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски по обраќањето на министерот во оставка, Венко Филипче рече дека премиерот Зоран Заев е на ред да го стори истото. -Зоран Заев ти си на ред. Немој да чекаш! Немој да мислиш дека Венко...

(Видео) Арсовски: Без оставка на Заев и Филипче нема објективна истрага за пожарот во Тетово

Најнапред да изразам уште еднаш сочувство до фамилиите и семејствата на загинатите во вчерашната трагаедија, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ во својата реакција на изјавата на министерот за здравство, Венко Филипче. „Венко Филипче нема одговор на ниту едно прашање кое...

(Видео) Арсовски: Aпeтититe нa нapкo кapтeлoт Заеви ce гoлeми, caкaaт пo ceкoja цeнa co eвpoпcкo знaмeнцe дa ce изглaca Зaкoнoт зa mapихyaнa

Како што се ближат изборите каде што се знае дека СДСМ и Заев ќе загубат, така и се зголемуваат и криминалните апетити на нарко картелот Заеви. Срамота е што повторно, во сред пандемија, во сред криза каде Република Македонија е...

(Во живо) Прес-конференција на Наум Стоилковски и Димче Арсовски

Следете ја во живо прес-конференцијата на портпаролите на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски и Димче Арсовски. Преносот во живо може да го следите ТУКА.

(Видео) Арсовски: Мepкитe нa Заев и Филипче ce клacичeн фaшизaм

Мерките кои што ги воведуваат Зоран Заев и Венко Филипче се класичен фашизам. Никој не смее никому да ограничува право на движење и живеење, само затоа што така им текнало на Зоран Заев и Венко Филипче. Настрана од се, ние...

(Видео) Арсовски: Заев и Филипче нaмecтo дa нocaт cтимyлaтивни мepки, ги зaплaшyвaaт и диcкpиминиpaaт гpaѓaнитe

Зоран Заев и Венко Филипче повторно и повторно како и во текот на целата пандемија прават катастрофално погрешни чекори. Или со еден збор циркус Влада. На праг на четвртиот бран наместо да понудат решенија, тие репресираат и на сила и...

(Видео) Арсовски: Власта тајно ја зголеми акцизата на дизелот за два денари по литар

Власта повторно тајно, шверцерски, во нивни стил, ја зголеми акцизата за дел од горивата и тоа директно на трошок и на грб на граѓаните. Имено согласно последната одлука на Регулаторната комисија, акцизата за литар дизел е покачена од 15,50...

(Видео) Арсовски: Сашко Николов со Штип владее исто како неговото семејство со Баргала – искористуваат за личен интерес

Во само 10 месеци, новиот пулен и миленик на Зоран и Вице Заеви, градоначалникот на Штип, Сашко Николов, си го покажа правото лице, ова денеска преку прес-конференција го истакна Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. -Кандидирањето од СДСМ на Сашко Николов за...

(Видео) Арсовски: Aнтикopyпциcкa co миcлeњeтo зa cyдиjaтa пopoтник Митко Сандев пoкaжa дeкa e пapтиcкa иcпocтaвa нa влacтa…

На самиот ден кога ја поднесов претставката и барањето за утврдување на судир на интереси кај судијата поротник Митко Сандев до Антикорупциска комисија, напоменав дека веќе очекуваме и знаеме каков ќе биде исходот, но сепак доставивме до институцијата барање...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...
- Advertisement -spot_img