October 25, 2021, 7:19 am

(ДКСК)

Потпишан законoт за изградба на автопати без тендер, Антикоpyпциска ќе го оcпори пред Уставниот cyд

За изградбата на автопатите Тетово – Гостивар, Струга – Ќафасан и Прилеп – Битола државата ќе ангажира стратешки инвеститор според нов модел, првпат без тендер. Во наредниот период треба да се конституира Комитет за преговори со стратешкиот инвеститор „Бехтел...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Наyтpo студено, преку ден сончево со пpoменлива облачнocт

Времето во земјава ќе биде сончево со променлива облачност поголема во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер...
- Advertisement -spot_img