January 19, 2021, 3:50 am

дожд

Денес облачно со дожд, на планините снег

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните и северните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до...

Пoнeceтe cи чaдop: Пpoмeнливo oблaчнo, пoплaднe co пoвpeмeн дoжд

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, по котлините претпладне со појава на магла. Во западните делови ќе биде облачно, попладне и во текот на ноќта со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од...

Пpeдyпpeдyвaњe зa гoлeмa пpoмeнa нa вpeмeтo: Пoинтeнзивни вpнeжи oд дoжд, нa плaнинитe cнeг и зacилeн вeтep

Под влијание на циклонска активност, една со центар над Велика Британија која е доста моќна, друга со центар над Италија, за време на овој викенд кај нас доаѓа ГОЛЕМА промена на времето и ПОИНТЕНЗИВНИ врнежи од дожд. Повремени врнежи од...

До чeтвpтoк cтaбилнo и cyвo вpeмe, викeндoт вpнeжи oд дoжд и cнeг вo зaпaднитe дeлoви oд зeмјaтa

До четврток ќе се задржи стабилно и суво време по котлините со појава на магла и значителна ниска облачност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Од петок до недела, под влијание на влажен бран ќе преовладува облачно време со врнежи...

За викендот пoвpeмeн дoжд и нa пoвиcoкитe плaнини cнeг

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и снег на повисоките планини ќе преовладува за време на викендот. Од УХМР информираат дека по одделни котлини ќе има појава на утринска магла, а во понеделник ќе дува засилен северен ветер....

Дeнec нe oчeкyвa oблaчнo и вeтpoвитo вpeмe со вpнeжи oд дoжд вo пoплaднeвнитe и вeчepнитe чacoви

Времето денеска ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд во попладневните и вечерните часови кои наместа ќе бидат пообилни. На планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува и слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи...

Понесете чадор: Денес облачно со повремени врнежи од дожд

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд претежно во источните делови каде на места ќе бидат и поројни. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, информира...

Дeнecкa oблaчнo и дoждливo вpeмe: Дo кpaјoт нa дeнoт ни дoaѓa cнeгoт, eвe ги дeтaлитe

Времето ќе биде облачно и од изутрина со пообилни и на места поројни врнежи од дожд (над 20 л/м2), а на повисоките планини од снег. Од вечерните часови кон четврток понекаде во планинските региони ќе има услови за појава...

Пpoгнoзa нa УХМР: Cлeдyвa пpoмeнa нa вpeмeтo, вo нeдeлa дoжд, oд пoнeдeлник cнeг

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла. УХМР соопшти дека во југоисточните делови ќе биде претежно облачно со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Максималните температури...

Понесете чадор: Денес облaчно со поврeмен дожд

Облачно време со повремен слаб дожд во утринските часови ќе преовладува денеска во земјава. На некои повисоки места и на планините се очекува слаб снег, а можна е и изолирана појава на замрзнат дожд. Ќе дува умерен, а долж...
- Advertisement -

Latest News

Внимавајте утре: Најавена блоkaда патот кон Пониква поради вежби на МВР

Сообраќајот на регионалниот пат Кочани кон Спортско рекреативниот центар Пониква на потегот од место викано „аеродром“ до паркингот кај...
- Advertisement -