November 28, 2021, 7:35 pm

дозвола

Во угостителски објект во Чегране пронајдена мини ЗОО-градина со диви животни без соодветна дозвола

На 20.11.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Секторот за општ и насилен криминал, во содејство со Оддел за специјални полициски операции, СВР Тетово, инспектори од Државен инспекторат за животна средина и преставник од...

(Видео) Стoилкoвски: Дoкoлку Шилeгов за 24 чaсa не пoкaже дoзвoла за гpaдбa – ќе слeди кривичнa приjaва

„Семејната зграда којашто ја гради Петре Шилегов е во урбанистичка четврт за која што нема валидна основа за толкава градба, цели два ката над дозволеното. Шилегов со урбанистичкото дивеење го обезвреднува имотот на своите соседи, но и чесната работа...

Ce oбидeл дa y6иe двe лицa co opyжje зa кoe нeмaл дoзвoлa – пoднeceн пpeдлoг зa мepкa пpитвop пpoтив 24 гoдишeн cкoпjaнeц

Основното јавно обвинителство Кочани донесе Наредба за спроведување истражна постпка против 24-годишен скопјанец, поради постоење на основано сомнение дека сторил две кривични дела Убиство од член 123 став 1, во врска со член 19 (во обид), казниво по член...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ристо Никовски: Кој и зошто го пушти Заев низ вода?

На крајот од долгиот и темен македонски тунел се појави мало светло – Заев ја напушта политичката сцена! Тој...
- Advertisement -spot_img