October 25, 2021, 8:44 am

документи

ВМРО-ДПМНЕ: Дoкyмeнтитe зa зaвpшeнaтa мoдyлapнa бoлницa вo Тетово нe билe пoтпишaни oд инжeнep

Колку и да се обидуваат да си ја префрлаат вината меѓу себе, СДСМ и ДУИ се најповиканите на одговорност во случајот со катастрофалниот пожар во тетовската модуларна болница, велат од ВМРО-ДПМНЕ потенцирајќи дека од почетокот на изградбата, па се...

900 страници документи за американските експерименти во Вухан

Документите не се протечени туку се добиени по основа на слободен пристап до информации, и откриваат детали за американското финансирање на експерименти со неколку видови на коронавируси во Институтот за вирологија во Вухан. Во документите детално се зборува за Екохелт...

“Мора да прифатиш дека е крај” – Северина едвај го убедила Игор да ги потпише документите за развод

Северина и Игор Којиќ веќе не се во брак, но дури сега на виделина излегуваат шокантните детали што го одбележаа периодот на развод. Наводно, Игор на почетокот не сакал да потпише спогодбен развод, тој дури отишол дотаму што сакал Северина...

Важно известување од МВР: Системот за лични документи нема да биде во функција од 23-27 јуни, оние што имаат закажано по итна постапка да...

Министерството за внатрешни работи на Република Македонија, ги информира граѓаните дека поради миграција во нов систем, од 23. 06. 2021 година (среда) започнувајќи од 21 часот, заклучно со 27. 06. 2021 година (недела-до 21 часот) нема да биде...

Што крие?: Нетанјаху yништyвал документи моменти пред нaпуштaњето на функцијата

Документите што беа заклучени во сефот на поранешниот израелски премиер Бенјамин Нетанјаху беа искинати во неделата, веднаш по стапувањето на должноста на новиот премиер Нафтали Бенет, објави денес израелскиот весник „Харец“. Луѓето кои работеле во канцеларијата со поранешниот премиер Бенјамин...

Xaкepcки нaпaд вpз Европската aгeнциja зa лekoви: Укpaдeни ce дoкyмeнтитe зa вakцинитe пpoтив кopoнaвиpyc

Документите од Европската агенција за лекови поврзани со вакцините за коронавирус биле украдени, манипулирани и потоа објавени на Интернет, јави ДПА. Документите вклучуваат доверливи е-маили датирани од ноември, во кои се прават проценки за вакцините. Некои од е-маилите се злоупотребени...

Европската aгeнциja зa лekoви ЕМА жpтвa нa хaкepcки нaпaд, пoгoдeни дoкyмeнтитe зa вakцинитe

Европската агенција за лекови ЕМА е жртва на хакерски напад. Хакерите се обиделе да стигнат до документи за вакцина против корона на Бионтек/Фајзер. Фармацевтските компании Бионтек и Фајзер соопштија дека при хакерскиот напад се погодени документи поврзани со дозволата за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Иван Јорданов дeнecкa oфициjaлно ја пpeземa фyнкциjaтa гpaдoнaчaлник нa Oпштинa Штип

Новоизбраниот градоначалник на Општина Штип, Иван Јорданов денеска официјално ќе ја преземе функцијата. Според најавите, Јорданов напладне ќе го добие...
- Advertisement -spot_img