November 29, 2020, 8:46 pm

Доналд Трамп

(Видео) Трамп збecнa: “He ми збopyвaj тaкa, ти cи лecнa кaтeгopиja, jac cyм пpeтceдaтeл нa САД”

Доналд Трамп зборуваше за печатот првпат по изборите на кои беше поразен од Џо Бајден, а некои не беа и најпријатни. Откако започна приказната за „наместените избори“ и „измамите со гласачките ливчиња“, репортерот влезе во вербална дискусија на која Трамп...

Трамп: Иcпopaкaтa нa вakцинa пpoтив кopoнaвиpyc зaпoчнyвa cлeднaтa нeдeлa

Американскиот претседател Доналд Трамп објави дека испораката на вакцина против коронавирус ќе започне следната недела, пренесува „Ројтерс“. Во разговор со американските трупи во странство преку видеоврска, како дел од прославата на Денот на благодарноста, Трамп рече дека вакцината првично ќе...

Пенсилванија ja пpeкинa вepификaциjaтa нa избopнитe peзyлтaти

Американскиот претседател Доналд Трамп забележа мала победа во правната битка. Имено, во Пенсилванија беше наредено да се прекинат сите понатамошни изборни активности во врска со потврдувањето на резултатите од изборите во таа држава. Судијката Патриша Мекалоф нареди прекинување на верификацијата...

Бајден најави големи пpoмени: Претседателот Трамп целосно го смени ликот на државата и ќе мора да го смениме тоа

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден изјави дека сè уште не разговарал со актуелниот претседател Доналд Трамп. Во своето прво пост-изборно интервју за Ен Би Си, Бајден зборуваше за трансферот на власта и за другите прашања со кои ќе се...

Невада и Пенсилванија ја потврдија побeдaта на Бајден

Сојузните држави Пенсилванија и Невада денеска ги потврдија резултатите од изборите одржани на 3 ноември, со што официјално му беа доделени вкупно 26 гласа на демократскиот кандидат Џо Бајден. Изборниот одбор во Северна Каролина ги потврди и резултатите од претседателските...

Трамп пoбapa пoвтopнo пpeбpojyвaњe нa глacoвитe вo Џорџија

Во обид да се направи пресврт во резултатот на претседателските избори во Џорџија, кампањата на претседателот Доналд Трамп побара повторно пребројување на гласовите. Ова ќе биде трето броење на гласовите во оваа сојузна држава, по првото, веднаш по изборите, и...

Трамп: “Нacкopo инфopмaциja зa избopнa изmaмa вo Џорџија”

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва објави дека наскоро ќе бидат објавени „важни информации“, кои, како што рече, се однесуваат на изборната измама во американската сојузна држава Џорџија. „Доаѓаат важни информации за изборната измама во врска со Џорџија. Бидете во тек!”,...

Нe ce дaвa: Пocлeднa шaнca нa Трамп дa гo зaпpe Бајден

Со своите правни предизвици на победата на демократот Џо Бајден на претседателските избори на 3 ноември, кампањата на претседателот Доналд Трамп и неговите републикански сојузници ги засилија напорите да ги спречат локалните власти да ги потврдат изборните резултати во...

Џорџија ја повлече изјавата дека Џо Бајден победил на изборите

Државниот секретар на Џорџија, Бред Рафенспергер, утринава изјави дека изборните органи во оваа сојузна држава ја сертифицирале победата на Џо Бајден, а по неколку часови ја повлече изјавата и рече дека постапката со сертификацијата се уште не е завршена.  Во...

(Фото) Трамп објави два докази за тоа како бил променет изборниот резултат

Американскиот претседател Доналд Трамп објави два докази кои неговиот правен тим ќе ги искористи во судските постапки за да докаже изборни нерегуларности на изборите во САД. Ова се два графика за тоа како се смени резултатот од изборите и како...
- Advertisement -

Latest News

Koго лaжeтe бe caтpaпи eдни?

Не знам дали е до новиот портпарол на Владата и неговото неискуство во ПР-от, но со сигурност знам...
- Advertisement -

„Тешки муабети“ во 22:00 на Инфомакс: Тема „македонски тероризам“

Вечерва уште едно издание на „Тешки муабети“ во 22:00 часот на Фејсбук страницата на Инфомакс. Главната тема ќе биде „македонскиот тероризам“, но покрај тоа...

(Фото) Дневно имаме по 40 починати и над 1000 зaболени од коpoнавирус, а Филипче и Заев си тераат партиски состаноци

Македонија го доживува можеби најлошиот период со коронавирусот од почетокот на неговото ширење. Повеќе од еден месец, земјава брои дневно над 1.000 заболени, а во...

Социјалдемократската младина го избра новото раководство

На првата седница на Централниот одбор на Социјалдемократската младина на Македонија (СДММ), која се одржа денеска, беа избрани новите тела и органи на младината...

Марин ќе троши за пари лампиони и светилки додека Аеродром се гyши во cмог и луѓе умиpaaт од корона

Марин ќе троши за пари лампиони и светилки додека Аеродром се гуши во смог и луѓе умираат од корона, цели Златко Перински од ВМРО-ДПМНЕ. -Пред...