May 14, 2021, 1:12 am

Дорсет

Седум албанци се уапсени во Дорсет – се шверцале на брод

Седум Албанци, се уапсени во Велика Британија откако товарен брод пристигнал во пристаништето Дорсет. Би-Би-Си јавува дека службата за брза помош во вторникот во раните утрински часови добила повик дека на еден човек му е потребна лекарска помош на бродот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...
- Advertisement -spot_img