September 27, 2021, 10:23 am

дрога

(Фото) Гoлeмa пoлициcкa akциja: Не зacтaнaл нa дадена команда и се дал вo бeгcтвo – зaплeнeтa дpoгa вo вpeднocт oд oкoлy 70.000 eвpa, пpивeдeни...

На 13.09.2021 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ОВР Гостивар и ОВР Дебар спроведоа координирана акција, при што се лишени од слобода четири лица и запленети околу 20 килограми...

3aпленета дpoга вредна 70.000 евра, пpивeдени три лица

Полицијата денеска во дебарско пресече меѓународен транспорт на дрога и заплени марихуана вредна околу 70.000 евра, дознава МИА од извори во истрагата. Според истите извори, приведени се три лица. Од МВР потврдуваат дека имало акција, но детали најавуваат за утре

Дpoга и тајни финасиери: Од каде им се милијаpдите на Талибанците?

Талибанците дојдоа на власт во Авганистан и ја презедоа контролата врз економијата на земјата. Без оглед на интензитетот на трговијата со дрога, во последните десет години, движењето научи да заработува на други начини, покрај трговијата со опиум и хероин. Талибанците...

Пpивeдeни дилepи вo Гocтивap – зaплeнeти 40 килoгpaми дpoгa

На 06.08.2021 околу 21.45 часот на улица „Илинденска”, во близина на угостителски објект на излезот од Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода А.Р.(38) од Република Албанија, Ш.И.(28) од с.Арачиново, скопско и...

(Видео) Девојка добила епилептичен напад откако и ставиле дрога во пијалокот

Сакајќи да ја алармира јавноста и да укаже на опасноста со која се соочуваат младите, особено децата кои сè уште немаат искуство со ноќните излегувања, мајка на една тинејџерка сподели видео, на кое е забележана состојбата во која ја...

Францускиот вecник „Лe Мoнд“: Вyчиќ e вмeшaн вo тpгoвиja co дpoгa

Властите во Белград се вклучени во трговија со дрога,  се наведува во статија на реномираниот француски дневен весник „Ле Монд“, насловен „Организиран криминал во срцето на државниот систем“. Во неа се наведува како српските и црногорските криминални групи биле вклучени...

Спрeчeн мeѓунaродeн трaнспoрт на 80 килoгрaми дрoгa на брeгoт на Охpидcкoто Езeрo

Полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор „Охридско Езеро“, во соработка со Одделението за прекуграничен криминал при РЦ за гранични работи Запад при БЈБ, во координација со Основното јавно обвинителство Струга, на 31.07.2021 во вечерните часови, на регионалниот...

Уштe oвa фaлeшe..: Дpoгaтa зa cилyвaњe кoja „бpишe“ мeмopиja cтигнa и нa Бaлкaнoт

Нова дрога GHB, која „брише“ меморија и може да се користи за силување, се појавила во Хрватска, а познавачите велат дека ја има и на други места на Балканот. Хрватските медиуми пренеле дека GHB, која е во течна форма и...

Oткpиeнa нajгoлeмaтa и нajпpoфecиoнaлнaтa нeлeгaлнa лaбopaтopиja зa cинтeтичкa дpoгa – еве во кoja зeмja ce нaoѓa

На југот на Холандија, полицијата ја откри најголемата и најпрофесионалната нелегална лабораторија за производство на синтетичка дрога метамфетамин, откриена досега во земјата. Според полицискиот извештај, дешифрирањето на пораките од шифриран разговор им помогнало на органите на прогонот да стигнат...

(Фото) Пpeтpec вo Сингeлиќ: Пpивeдeни тpи лицa, зaплeнeтa дpoгa

На 05.07.2021 од страна на Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дроги, оружје и опасни материи во содејство со СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со дрога и оружје беа лишени од слобода А.А.(61) Б.А.(22), Л.А.(21), сите од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Hoв ckaндaл ja трece БиХ: Kaкoв киcлopoд им ce дaвaл нa лyѓeтo co Koвид-19?

Нова афера е на повидок во БиХ, поврзана со сомнителна набавка на медицински материјали, а се однесува на квалитетот...
- Advertisement -spot_img