September 27, 2021, 11:45 am

Европско првенство во фудбал

(Видео) Инцидeнт на големото финале: Навивач влета на теренот, обeзбедувањето едвај го запре

Во завршницата од регуларниот дел на финалето на Европското првенство (ЕП) меѓу Италија и Англија се случи мала брканица на теренот кога влета еден навивач, а обезбедувањето едвај го запре, пренесува Дерби.мк. Судијата Бјорн Кујперс мораше да почека додека обезбедувањето...

Неизвесноста трае: И во второто полуфинале ќе се играат продолженија

Неизвесност во одлучувачкиот натпревар помеѓу Англија и Данска. И по крајот на 90 минути неизвесно кој ќе оди во финале и ќе си ги одмери силите со италијанската репрезентација. Натпреварот помеѓу Данска и Англија, во 90 минута беше нерешен, поради...

Навpeди од грчки коментатор: Еве како не нарекувале на Европско

Државна телевизија на земја членка на ЕУ цели 85 минути од мечот меѓу Македонија и Украина на ЕП 2030 Пандев и другарите од репрезентацијата ги нарекувала “Словени” и “Скопјани”. Ова го открива колумнистот на CypriumNews Том Кливер кој смета дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Турција гo вклyчи цpвeниoт aлapм: Издaдeнo пpeдyпpeдyвaњe зa цyнaми пo cилнитe зeмjoтpecи штo гo зaфaтиja Kpит

Турција издаде предупредување за цунами по силниот земјотрес што денеска го погоди грчкиот остров Крит, јавуваат турските медиуми. Властите во...
- Advertisement -spot_img