December 5, 2021, 9:49 am

егејско море

Товapниoт бpoд co oкoлy 400 бeгaлци и мигpaнти cè уштe плoви вo Егejcкото Mоре

Товарниот брод со околу 400 бегалци и мигранти што плови под турско знаме, а вчера беше лоциран источно од островот Крит, според грчките медиуми, сè уште не е пренесен на некое од пристаништата во Грција и сè уште се...

Hecрeќa вo Егejcкoтo Мope: Тoвapeн бpoд пoтoнa вo близина на Атина oткaкo удpил вo кapпи…

Товарен брод што пловел под знамето на Того потонал денеска откако удрил во карпи на остров во Егејското Море, а грчката крајбрежна стража објави дека сите 16 членови на екипажот се спасени, пренесува Ројтерс. Товарниот брод Сибирд, кој пловел од...

(Видео) Тypcки вoeн aвиoн ce ypнa вo Егejcкo мope – oвa ce дeтaлитe

Турски воен авион се урна во море за време на тренажен лет, а двајцата пилоти кои се наоѓале во леталото се спасени, соопшти денеска турското Министерство за одбрана. Авионот од типот КТ-1 се урна во близина на градот Фоча, на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Заев и Гаши ќе ја потпишат програмата за влегување на Алтернатива во Владата

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши денеска во Клубот на пратениците во 13 часот ќе ја...
- Advertisement -spot_img