November 28, 2021, 6:42 pm

експлозии

Пaника во Америка поради мистeриозни eкcплoзии

Жителите во американските сојузни држави Њу Хемпшир и Масачусетс слушнале и почувствувале силен тресок, а официјалните лица работат на истрагата што точно се случило откога луѓето известиле дека слушнале нешто што звучело како експлозија и дека почувствувале голем потрес,...

Нови нeмиpи во Авганистан: Три екcплoзии во кои зaгинaa најмaлку три лица, а 20 се пoврeдени

Најмалку три лица загинаа, а 20 се повредени во серија од три експлозии, чија цел биле талибански возила во главниот град на провинцијата Нангархар, во источниот дел на Авганистан. Засега никој не преземал одговорноста за денешниот напад во Џалалабад, но...

(Видео) Eтнa пoвтopнo пpopaбoти – Cицилиja e пpeкpиeнa co пeпeл и чaд

Вулканот Етна е повторно активен, а Сицилија е прекриена со пепел и густ чад. Вулканот Етна на јужниот италијански остров Сицилија е повторно активен, а вистинска фонтана од лава се спушта на југоисточната страна на вулканот, известува агенцијата "Agi". На ерупцијата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Еве од што зависи оставkaта на Заев

Премиерот Заев без конкретен одговор дали во овој момент ќе се повлече од премиерската функција или пак ќе го...
- Advertisement -spot_img