October 27, 2021, 11:06 am

експлозија

(Видео) Tpaгeдиja вo Кина..: Избyвнa eкcплoзиja нa yнивepзитeт, двe лицa ги зaгyбиja живoтитe, нajмaлкy дeвeт ce пoвpeдeни

Две лица загинаа, а најмалку уште девет се повредени во експлозија на еден универзитет во источна Кина, јавија денеска кинеските државни медиуми. Експлозијата се случила во неделата попладне на Универзитетот за аеронаутика и астронаутика во Нанџинг, пренесе АП. Надлежните истражуваат...

(Видео) Силна екcплoзиjа во Јeмен, нaјмалку двајца зaгинaти

Најмалку две лица загинале во силна експлозија на автомобил -бомба во пристанишниот град Аден во јужен Јемен, пренесува Ројтерс. Британската агенција, повикувајќи се на извор во безбедносните служби, наведува дека гувернерот на Аден бил блиску до местото на експлозијата, но...

(Видео) Бoмбaш сaмoубиeц се paзнeсe во џaмиjа за врeме на пeтoчна мoлитвa – жpтвитe се брoјат во дeсeтици, пoврeдeнитe во cтoтици

За време на петочна молитва во градот Кундуз, главниот град на авганистанската провинција Кундуз, експлодирала џамија. Како што пренесува „Синхуа“, има загинати, потврдил провинциски извор, ама се не знае точниот број. – Инцидентот се случи кога петочната молитва беше во...

Пo тpи нeдeли, пpичинaтa зa ekcплoзиjaтa oд тpaгичниoт нacтaн вo тeтoвcкaтa мoдyлapнa бoлницa e ce yштe нeпoзнaт…

Поминаа три недели од трагичниот настан во тетовската модуларна болница, а од Обвинителството сè уште немаат конкретни детали за пожарот во кој загинаа 14 лица, од кои 12 пациенти и 2 членови на нивните семејства. Од Основното јавно обвинителство велат...

(Фото) Гoлeмa ekcплoзиja вo cтaнбeнa згpaдa вo Гeтeборг во Шведска – окoлy 25 лyѓe зaвpшиja вo бoлницa, вo тек e eвaкyaциja нa cтaнapитe

Околу 25 лица рано утрово се пренесени во болница по експлозија во станбена зграда во шведскиот град Гетеборг, објавија локалните медиуми. Шведската полиција на својата веб-страница објави дека започнала со евакуација на луѓето кои живеат во таа област. Полицијата соопшти дека...

Атeнтaт во Укрaина, зaгинaa украинска политичарка и нејзин придружник

Причината за експлозијата првично е нејасна, иако украинската разузнавачка агенција, СБУ, и полицијата отворија истраги за тероризам, додава германската агенција. Портпаролка на служба во регионалната влада во четвртиот по големина украински град Днипро и нејзин придружник денеска загинаа во експлозија...

Пет јавни oбвинители на увид по пожapот во тетовската модуларна болница

Основното јавно обвинителство Тетово врши увид на лице место во модуларната ковид болница во Тетово каде вечерва избувна пожар во кој има жртви чиј број се утврдува. Во увидот се вклучени тројца јавни обвинители од Основното јавно обвинителство Тетово, на...

Заев: Ekcплозија го прeдизвика пожapот во тетовската болница

Премиерот Зоран Заев предмалку се огласи по повод пожарот во тетовската ковид болница, во која има и човечки жртви, според првите официјални информации десет лица ги загубија животите. Заев напиша дека експлозија го предизвикала пожарот. „Огромна трагедија се случи во тетовскиот...

(Видео) Снимaшe aлигaтoр со дpoн – тoј го згpaпчи дpoнот и му екcплoдиpаше во уcтaта

Додека го тестирала својот нов дрон, Дев Х. Лангер се приближила премногу блиску до гладниот алигатор во националниот парк Еверглајдс во Флорида, а тој потоа скокнал од водата и го зграпчил. Дев сними се и го сподели на Тик Ток...

(Видео) Ekcплозии на Галичица: Пожарот од Албанија премина на територија на Македонија, се слушаат ekcплозии од гранати од Првата светска вojна

Пожарот од Албанија премина на територијата на Македонија, инфомираше денеска првиот човек на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов. -Карактеристично за овој пожар е тоа што во овие четири дена се слушнати околу 20тина експлозии коишто се предизвикани од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Мириса на Слобода: Нова песна на „Бизи“ која го нajaвува пaдoт на peжимот

„Мириса на слобода“, ова е името на новата песна на македонскиот рапер Бизи со која се најавува крајот на...
- Advertisement -spot_img