January 25, 2021, 8:42 pm

ердоган

ТУРСКИОТ НАРОД КАЖА ,,ДА“ НА РЕФЕРЕНДУМОТ: Прв пат во историјата на републиката, ние го променивме нашиот систем на владеење преку граѓанска политика, а не...

Турскиот народ донесе историска одлука со тоа што кажа „да“ на промените на Уставот, со кои се зголемуваат надлежностите на претседателот, изјави синоќа во Истанбул турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Обраќањето на Ердоган следеше по изјавата на премиерот Бинали Јилдирим,...

ЕРДОГАН: Без размислување ќе го потпишам законот за смртна казна

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека очекува Парламентот да го усвои враќањето на смртната казна по одржувањето на референдумот за проширување на претседателските овластувања на 16 април. – Семејствата на мачениците, хероите, не треба да се грижат. Верувам,...
- Advertisement -

Latest News

Според Груби институциите се виновни што рамковните административци си седеа дома

Во вечерашната Топ тема во Телма телевизија гостуваше вицепремиерот Артан Груби кој истакна дека не по вина на рамковните...
- Advertisement -