September 26, 2021, 5:26 pm

жешко

Останете дома: Утре црвена фаза во Македонија, температури над 40 степени

Продолжува периодот на многу топло време. Под влијание на топла воздушна маса од југ времето во следните денови ќе биде со натпросечни температури за овој период од годината. Најтопло ќе биде утре и во петок кога температурата на места особено...

Доаѓа летото: Од вторник темератури и до 40 степени

Утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа под влијание на многу топла воздушна маса од југ, времето ќе биде стабилно и многу топло со пораст на температурите. Во вторник температурите насекаде...
- Advertisement -spot_img

Latest News

ВМРО-ДПМНЕ традиционално ја започнува кампањата во Oxрид

Од утре почнува изборната кампања за локалните избори кои ќе се одржат на 17 октомври. За градоначалници се натпреваруваат...
- Advertisement -spot_img