September 25, 2021, 4:23 pm

Жељко Ражнатовиќ Аркан

Heтфликc cнимa филм зa Аркан: Пoзнaтo cцeнapиoтo и кoj ќe гo игpa нeгo

Познатата американска компанија „Нетфликс“ ќе снима филм за Жељко Ражнатовиќ Аркан. Сценариото, според најавите, ќе биде напишано по мотивите од книгата „Беше еднаш во Белград“ на Александар Мандиќ. Таткото на Александар, Миленко Мандиќ Манда бил убиен заедно со Аркан во...

(Видео) Кристијан Голубовиќ зa Аркан: „Бeвмe kpвни нeпpиjaтeли, нo ми дaдe 50 илjaди мapки и нaпpaви мнoгy зa мeнe“

Кристијан Голубовиќ ги откри деталите за неговото познанство со покојниот Жељко Ражнатовиќ Аркан и призна дека тие биле непријатели, но и дека Аркан му дал 50 000 марки. „Секоја чест, Аркан ми беше крвен непријател, па затоа станавме и најдобри...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Тaжна вeст: Пoзнатиoт актeр ја зaгуби биткaтa со Koвид-19

На 57-годишна возраст почина познатиот глумец Ненад Ненадовиќ од последици на Ковид-19. Беше омилен лик меѓу колегите кои со потресни...
- Advertisement -spot_img