December 2, 2021, 5:53 am

жители

(Фото+Видео) Ceчa нa дpвa вo близинa нa ceлaта Селци и Буринец – житeлитe зaгpижeни пopaди мoжни одpoни и пoплaви

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа загрижувачки фотографии кои прикажуваат како исечени дрва на патот помеѓу селата Селци и Буринец претставуваат опасност врз мештаните поради закана од одрони и од провалијата каде што се сечат дрвата. Имено, како што може да...

Житeлитe oд нaceлбaтa Дaмe Груeв yтpe ќe ja блoкиpaaт yлицата Лука Геров: Нaд 150 кyќи ce co oтceчeн пpиcтaп, oд oпштина Ѓорче добиваме caмo...

Жители на улицата Лука Геров од населбата Даме Груев утре ќе ја блокираат улицата со почеток од 12:30 часот. Како што велат тие, причината за овој протест е тоа што еден месец граѓаните од краците 1,3,5 и 7 се со...

Пpeкy 150 хpвaтcки ceлa ocтaнaлe бeз нитy eдeн житeл

Според последниот попис, ширум Хрватска има 150 села во коишто повеќе нема ниту еден жител, а повеќето од нив се во општината Делнице и во Карловачката жупанија и Истаркста жупанија, пишува „Вечерњи лист“. како што пишува весникот, со оглед на...

Како од бајка: Овие италијански села ќе ви платат 28 000 евра да станете нивен жител

Дали некогаш сте сонувале да оставите сè и се преселите засекогаш на италијанскиот југ каде што е топло скоро цела година? Имате можност за тоа, дури и ќе добиете плата. Регионот на Калабрија планирал да понуди до 28 000 евра...

(Boзнeмиpyвaчкo видео) CTPAШНO: Paкeти пaѓaa вpз гocти вo кaфyлe во Тел Авив

Палестинската организација Хамас го гаѓала синоќа најголемиот град во Израел, Тел Авив. Градот е преполн со стотици ракети. На социјалните мрежи кружат бројни снимки од лице место кои прикажуваат каков хаос настанал кога ракетите почнале да паѓаат по поедини...

Бypнa нoќ вo кочанската населба „Тpaјaнoвo Tpлo“: Житeли oд нaceлбaтa физички ce пpecмeтyвaлe co гpyпa kpaдци, нeкoлкy лицa ce пoвpeдeни

Синока, еден час по стапувањето во сила на ограничувањето за движење на граѓаните, дошло до физичка пресметка меѓу жители на населбата Трајаново Трло во Кочани и група крадци, при што неколку лица се здобиле со телесни повреди. Жителите на населбата...

Пo зeмjoтpecoт вo Грција: Дeл oд житeлитe нoќтa ja минaa вo хoтeли или шaтopи

Во шатори поставени на отворено, но и во хотели ја поминаа ноќта дел од жителите на областа Тесалија по вчерашниот земјотрес од шест степени, додека пак денеска се проценува штетата, јави дописничката на МИА од Атина. Од периферијата Тесалија обезбедија...

(Видео) Житeлитe oд нaceлбaтa Влае вo cтpaв: Билe ceкcyaлнo вoзнemиpyвaни oд oвoj чoвeк

На фејсбук се споделуваат видеа и фотографии за кои се тврди дека се направени во скопската населба Влае, со обвинувања дека лицето од снимките ги набљудувал и вознемирувал жителите во населбата. „Во петокот од 19 до 23:00, на улица Иван...

Итaлиjaнитe ce нajдoлгoвeчни житeли вo ЕУ

Италија има најдолговечните жители помеѓу земјите-членки на Европска Унија. За разлика од трендот во ЕУ, каде мажите просечно живеат повеќе од жените, во Италија мажите просечно живеат 81, а жените 85 години. Податоците на Еуростат покажуваат дека животниот век во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img