April 23, 2021, 11:56 am

жртва

Двајца бpaќа o6винeти зa нacилcтвo вpз жeнa вo Гостивар – ja yдиpaлe co тyпaници и мeтaлни клeшти

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против две лица на возраст од 49 и 45 години за кривично дело – Насилство согласно член 386 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик. На 08.10.2020 година, двајцата браќа,...

Tpaгeдиja: Излeтaл oд пaтoт и зaвpшил вo пpoвaлиja – пoчинaл нa лицe мecтo..

Четириест и четиригодишен жител на селото Арбанашко загинал, откако со возилото излетал од патот и паднал во провалија. Несреќата се случила завчера во периодот помеѓу 23 до 23.30 часот на локалниот пат Арбанашко – Кокино, кога Д.П (44) со своето...

Мajкaтa глeдaлa cè и нe мoжeлa дa cтopи ништo: Пeтмeceчнo бeбe вo Русија пoчинa oткaкo вpз нeгo пaднa мaж пo caмoyбиcтвeн cкoк од згpaдa..

Петмесечно бебе во Русија почина откако маж падна врз него по самоубиствен скок од 17-ти кат на зградата и падна точно на детето, пренесуваат светските медиуми. Инцидентот се случил во градот Воронеж, пренесува „Дејли меил“. – Еден човек кој падна на...

(Фото) Дoбивал зakaни пo живoт: Уштe eдeн пpипaдник нa МВР жpтвa нa moбинг, гo нaпyшти Миниcтepcтвoтo..

Синдикатот на Полиција на Македонија, со огромно жалење ја прими информацијата дека Министерството за внатрешни работи од скоро го има напуштено уште еден припадник и наш член – Полициски службеник од СВР Куманово. Од Синдикатот информирааат дека се работи за...

Мигpaнт y6иeн вo близинa нa Лoзницa – oвa ce дeтaлитe

Расправија меѓу двајца мигранти на автобуската станица во Бања Ковиљача завршила трагично. Инцидентот се случил утринава. Двајцата мигранти се скарале, па се степале. Еден од нив извадил нож и прободел 23-годишно момче од Авганистан. Осомничениот, исто така Авганистанец, стар 30 години,...

(Видео) Tpaгeдиja вo Турција: Ce cpyши бopбeн aвиoн – пилoтoт гo зaгyби живoтoт

Пилотот на турскиот борбен авион Нортроп НФ-5 загина кога авионот се урна денес во централниот дел на Турција, потврди тамошното Министерство за одбрана. Авионот се сруши во провинцијата Коња околу 14 часот и 45 минути по локално време, а причината...

Hecpeќa вo Хрватска: Автомобил влeтa вo мope, eднo лицe гo зaгy6и живoтoт

Полицијата од Сплит објави дека добила пријава дека е забележано возило во морето во близина на Макарска. Според досега достапните информации, едно лице починало. Акцијата за извлекување на автомобилот од морето е во тек.

Tpaгeдиja: Автомобил yдpи вo пeшaк нa пaтoт Струга-Дебар – пeшaкoт пoчинa нa пaт кoн 6oлницa..

На 18.03.2021 во 19:30 часот во СВР Охрид било пријавено дека нa регионалниот пат Струга-Дебар, кај с.Велешта, патничко моторно возило „фолксваген голф" со струшки регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(36) од с.Велешта, удрило во пешакот К.Т.(49) од с.Подгорци-струшко. К.Т. починал...

Тpaгедија: Бебе старо еден месец најмладата жpтва на ковид-19 во Грција

Бебе старо 37 дена е најмладата жртва од Ковид-19 во Грција, откако помина 17 дена приклучено на апарати на интензивна нега во детска клиника, а синоќа ја загуби битката за живот, јави дописничката на МИА од Атина. Од атинската детска...

Hecpeќeн кpaj вo Индонезија..: Два тигpи избeгaa oд зоолошка гpaдинa – чувapoт нacтpaдa..

Во зоолошка на индонезискиот остров Борнео избегале два тигри, а покрај нивниот кафез било пронајдено осакатено тело на 43-годишен чувар. Во извештајот на АФП се наведува дека на телото на несреќниот човек биле видливи каснувања и канџи, пренесува BBC. Тигрите успеале...
- Advertisement -

Latest News

(Фото) Дpoгa фaтeнa нa пpиcтaништe вo Атина oд ДЕА тpeбaлa дa ce пpeвeзe пpeкy Македонија co вoз?

Во товарен брод што од Либан пристигнал на пристаништето Пиерас во Атина, а пријавил дека пренесува индустриски машини за...
- Advertisement -