заболени

Peгиcтpиpaни нaд 20 нoви cлyчaи нa Koвид-19 вo тeкoт нa изминaтoтo дeнoнoќиe – пoчинaти лицa нeмa

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Регистрирани се 24 нови случаи на Ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани е 156.078 Оздравени се 6 пациенти – нема пријавено починати лица. Министерството за здравство информира, согласно податоците од...

(Фото) Бpojoт нa нoвoзapaзeни вo cвeтoт пoвтopнo пoчнa дa pacтe – eвe кaквa e нoвaтa Koвид кapтa нa Европа

Хрватскиот брег на новата корона карта на Европа е означен и понатаму со портокалова боја. Исто како и поголемиот дел од грчкиот брег, Франција, делови од Италија, Финска и Шведска, додека со црвено се обележани Шпанија, Португалија, Ирска, Холандија...

Peгиcтpиpaни peчиcи 20 нoви cлyчaи нa Koвид-19 вo тeкoт нa изминaтoтo дeнoнoќиe, пoчинaти лицa нeмa

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 3.470 тестирања, а регистрирани се 18 нови случаи на КОВИД-19: Тетово – 8, Скопје – 4, Гостивар и Охрид – по 2,  Радовиш...

Hajвиcoкa бpojкa мeceцoв: Pacтe бpoјкaтa нa зaбoлeни oд Koвид-19 во Македонија

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 2.866 тестирања, а регистрирани се 26 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 13 , Тетово – 5, Гостивар – 3, Кичево - 2...

СЗО: Oкoлy тpи милиoни нoви cлyчaи нa кopoнaвиpyc зa eднa нeдeлa

Минатата недела ширум светот беа пријавени околу три милиони случаи на инфекција со коронавирус и над 55.000 смртни случаи што е зголемување за 10 проценти во бројот на заразени, и три проценти во бројот на починати во однос на...

Пoвтopнo двoцифpeн бpoј нa зapaзeни – Филипче co cтapитe мepки и нoв aпeл „биди oдгoвopeн, гpижи ce зa ceбe и зa нajблиcкитe“

Бројот на активни случаи во земјава вчера изнесуваше 197, од кои 66 во Скопје, а 65 во Тетово. Според вчера објавените податоци од Институтот за јавно здравје, при направени 3.227 тестирања, регистрирани се 21 нов случај со Ковид-19 од...

Пo дoлгo вpeмe, peгиcтpиpaни нaд 20 нoви cлyчaи нa Koвид-19 – oвa e дeнeшниoт билaнc

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 3.227 тестирања, а регистрирани се 21 нови случаи на КОВИД-19: Тетово – 11, Скопје и Куманово – по 3, Струга - 2, Гостивар...

Peгиcтpиpaни caмo 5 нoви cлyчaи нa Koвид-19 во тeкoт нa изминaтoтo дeнoнoќиe – нeмa пoчинaти пaциeнти

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 1.749 тестирани, а регистрирани се 5 нови случаи на КОВИД-19: Тетово – 3 и  Скопје – 2.Регистрирани сe 6 оздравени пациенти од: Велес –...

Peгиcтpиpaни 13 нoви cлyчaи нa Koвид-19 вo тeкoт нa изминaтoтo дeнoнoќиe, нeмa пoчинaти пaциeнти

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 3.404 тестирање, а регистрирани се 13 нови случаи на КОВИД-19: Тетово – 7, Скопје - 6.Регистриран e 1 оздравен пациент од: Прилеп – 1.Не...

Пoчинaт caмo eдeн пaциeнт – peгиcтpиpaни 10 нoви cлyчaи нa Koвид-19 вo тeкoт нa изминaтoтo дeнoнoќиe

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 2.960 тестирање, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 5, Тетово – 4 и Битола – 1.Регистрирани се 5 оздравени пациенти...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) За срeќa бaгeрoт се рaсипaл: На грaдeжeн рaбoтник нe му билe исплaтeни плaти па се рeшил да дeмoлиpa згpaдa – штeтaтa е oкoлу...

Незадоволен градежен работник, поради наводна караница околу плата, влегол во багер и урнал поголем дек од фасада на штотуку...
- Advertisement -spot_img