Архива на ознаки Заев

ЗАЕВ ЌЕ ЧЕКА САМИ ДА СЕ ПОВЛЕЧАТ ОД РАБОТА НЕКОИ ОД РОДНИНИТЕ НА ФУНКЦИОНЕРИ: По скандалот дел од роднините на функционерите ќе се повлекувале од државниот сектор

 • February 18, 2019
 • Коментари
Дел од роднините на функционерите кои се вработија во државни институции, најавиле повлекување на работните места, изјави премиерот Зоран Заев. Тој не сакаше да ги открие имињата на функционерите со образложение дека ќе почека тие самите да го сторат тоа. -Дел од функционерите го најавуваат тоа, па фала Богу гледаат и алтернативи на државните институции. […]

ЗАЕВ НА ЛЕКЦИЈА КАЈ БРАНКО:Средба на двајцата гробари на Македонија

 • August 7, 2018
 • Коментари
Сигурно се прашувате какви ли совети екс премиерот од редовите на СДСМ, Бранко Црвенковски му дели на актуелниот Зоран Заев, но имајќи го предвид минатото искуство на граѓаните со Црвенковски од ова не може да излезе ништо добро. Очигледно Заев е добар ученик па крадењето на државни пари како на Црвенковски и на него му […]

ДУРИ И СО ЛАЖНИ И НАРАЧАНИ АНКЕТИ ЈАСНО Е ОД ШТО СТРАВУВА ЗАЕВ:Повеќе од 58 проценти од граѓаните на Македонија против промена на името

 • August 7, 2018
 • Коментари
Нарачаната анкета директно од Бихаќа која ја спроведе МЦМС ги разјасни стравовите на СДСМ и Зоран Заев во врска со успешноста на престојниот референдум. Имено лесна математичка операција е да се соберат сите оние кои не се изјасниле дека ќе гласаат Зз на престојниот референдум. Иако многу веројатно е дека анкетата е лажирана, дури и […]

УБИЕЦОТ НА МАРТИН НЕШКОВСКИ ПУШТЕН ОД ЗАТВОР: Во моментов се наоѓа во својот дом во Штип

 • July 24, 2018
 • Коментари
Убиецот на Мартин Нешковски, специјалецот Игор Спасов кој во 2012 година беше осуден на казна затвор од 14 години излегол од затворот во Идризово и во моментов се наоѓа во својот дом во Штип, дознава НетПрес. По само 6 години затвор за убиството на Мартин Нешковски Спасов е пуштен од затвор под неразбирливо образложение дека […]

ЗАЕВ НАЈАВИ ЛИДЕРСКА СРЕДБА ЗА УТРЕВЕЧЕР: Надминување на разликите со опозицијата околу подготовките за референдумот

 • July 17, 2018
 • Коментари
Премиерот Зоран Заев од денешната прес конферецијата со еврокомесарот Јоханес Хан најави дека денеска почнуваат консултациите за свикување нова лидерска средба за надминување на разликите со опозицијата околу подготовките за референдумот, што ќе следи во Република Македонија. – Сите треба да останеме посветени на овој момент, да помогнеме на овој процес, како што укажа еврокомесарот, […]

СПАСОВ ВО ОДБРАНА НА ЗАЕВ, ГИ НАВРЕДИ И ПОНИЖИ НОВИНАРКИТЕ: Не е Заев виновен што го продаде името, туку Лупевска, Васиќ, Астеруд и Ратклиф што се омажиле за странци

 • July 11, 2018
 • Коментари
Токму кога мислевме дека власта се преставила во сета ароганција и дрскост, се појавува ексамбасадорот и министер за правда Ѓорѓи Спасов со божемен хумор да ги навреди и понижи новинарките Снежана Лупевска Созен и Сања Васиќ, професорката Каролина Ристова Астеруд и ексамбасадорката Елеонора Каранфиливска Ратклиф.

ДЕНЕС ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОЛГОНАЈАВУВАНИОТ ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР ЗАЕВ И ЦИПРАС : Викендов постигнат напредок во преговорите

 • June 11, 2018
 • Коментари
Денес премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ќе се чујат телефонски за да разговараат за напредокот на преговарачкиот процес за спорот со името, дознава „Макфакс“ од високи дипломатски извори. Станува збор за долгонајавуваниот телефонски разговор меѓу Заев и Ципрас за финализирање на договорот, кој се очекуваше да се случи пред […]

ОСМАНИ: Исходот од преговорите во наредните часови или денови

 • June 8, 2018
 • Коментари
Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, оцени дека преговорите околу името се во критична фаза, но дека и кај македонската и кај грчката страна има волја и ангажман за затворање на спорот за името. Според него, „разликите се повеќе во интерпретацијата на напишаното отколку во генералните принципи што ги искажуваат страните во разговорите“. „Мое чувство […]

МИЛОШОСКИ ОТКРИВА НОВИ ДЕТАЛИ ЗА ПРЕДАВСТВОТО НА ЗАЕВ: Освен прифатениот пакет за името Republic of Northern Macedonia и Nationality of the Republic of Northern Macedonia Грција вчера испорачала уште две барања

 • June 8, 2018
 • Коментари
„Дали Заев може да потпише толку, колку што Грција може да посака? Јавноста се прашува зошто Зоран Заев и неговите советници за односи со Атина, Маричиќ и Башановиќ сеуште не се во грчката Мала Преспа да го потпишат договорот за смена Уставот и името? Затоа што освен прифатениот пакет за името Republic of Northern Macedonia […]

СОВЕТНИКОТ Н ЗАЕВ, КОМАНДАНТ ХОЏА ТВРДИ:ВЕРУШЕВСКИ СТОИ ЗАД СЛУЧАЈОТ СОПОТ! 

 • May 13, 2018
 • Коментари
Шокантни тврдења од страна на човекот кого Заев си го избра за свој советник за безбедност, Шаќири – командант Хоџа. Тој тврди дека Зоран Верушевски учествувал во организирање на терористички акти со подметнување на бомби во кои загинале цивили ,припадници на АРМ, па дури и НАТО војници пишува Курир.мк За командант Хоџа, актуелната Влада има […]
Страница 1 од 612345 » ...Последно »