December 8, 2021, 11:13 pm

Западен Балкан

Пакетот за прошиpyвање на ЕУ за Зaпаден Бaлкан денес на paзгледување пред европратенците

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји денеска пред европратениците ќе го претстави Пакетот за проширување 2020 и Економско инвестицискиот план за Западен Балкан, соопшти Европскиот парламент. Како и секоја година, веднаш по усвојувањето на годишниот Пакет за проширување во Европската комисија,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бектеши најави ykинување на евтината струја, владата ќе одлучи до крајот на годината

Владата планира да го менува моделот на евтината дневна тарифа на електричната енергија. Се разгледувала опцијата – да се...
- Advertisement -spot_img