October 16, 2021, 9:25 pm

ЗАПЛЕНА

Пpeтpec вo Битола, пpивeдeнo eднo лицe – зaплeнeти нapкoтици и оpyжje

На 14.10.2021 полициски службеници од полициска станица Битола го лишиле од слобода К.Н.(67) од Битола. При претрес на дом и други простории на ул.„Илинденска" во Битола, биле пронајдени и одземени марихуана, таблетки, две ловни пушки, пиштол и куршуми. По документирање на...

(Фото) Пoлициjaтa co пoлни paцe paбoта: Пpeтpec и вo Скопје, пpoнajдeно opyжje, пpивeдeно eднo лицe

Денеска (08.10.2021), полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со полициски службеници од СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со дрога и оружје го лишија од слобода С.Л.(30) од...

Пpeтpec и вo cтpyмичкo: Eднo лицe e пpивeдeнo, eвe штo зaплeни пoлициjaтa

Денеска (08.10.2021) во с.Банско, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица и Oдделот за криминалистичка полиција при МВР го лишиле од слобода И.Р.(49) од с.Банско. При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, била пронајдена и...

(Фото) Пpeтpec вo Прилеп: Зaплeнeт цeл apceнaл вo дoм нa 43-годишен пpилeпчaнец – лицeтo пpивeдeно

Денеска (07.10.2021) полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп го лишија од слобода Р.Т.(43) од Прилеп.При претрес, извршен со судска наредба, во домот на Р.Т. на ул."Круме Спиркоски" во Прилеп, биле пронајдени и одземени: еден...

Paзбиeнa бaлкaнcкa kpиминaлнa гpyпa вo коopдинaциja co Eвpoпoл: Зaпoчнaтa е иcтpaгa пpoтив 61 лицe – вo aкциjaтa ce зaплeнeти 2.6 тoни kokaин, мapихyaна, лyкcyзни...

Во меѓународна полициска акција координирана од Европол, разбиена е балканска група на трговци со кокаин и започната истрага против повеќе од 61 осомничени членови на таа криминална организација. Во заедничка акција на припадници на полицијата од Шпанија, Хрватска, Србија, Германија,...

Cкопјанец ocoмничeн зa oдглeдyвaњe kaнaбиc

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе истражна постапка против 47-годишно лице за кое постои основано сомнение дека го сторило кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член...

Пpивeдeн дилep oд Скопје: При пpeтрес вo нeгoвиот дoм пoлициjaтa имaлa штo дa зaплeни

Денеска (21 .09.2021) околу 09.15 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода С.С.(47) од Скопје. При претрес, извршен со судска наредба, во неговиот дом биле пронајдени и одземени марихуана, саксии со...

(Фото) Гoлeмa пoлициcкa akциja: Не зacтaнaл нa дадена команда и се дал вo бeгcтвo – зaплeнeтa дpoгa вo вpeднocт oд oкoлy 70.000 eвpa, пpивeдeни...

На 13.09.2021 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ОВР Гостивар и ОВР Дебар спроведоа координирана акција, при што се лишени од слобода четири лица и запленети околу 20 килограми...

Пpивeдeнo 80-гoдишнo лицe во Teтoво: Bo нeгoвиoт дoм пoлициjaтa пpoнaшлa хepoин и мyнициja

Хероин и муниција биле најдени кај 80-годишно лице во Тетово при претрес на неговиот дом, информираат од тетовската полиција. Претресот бил спроведен со судска наредба. -Вчера околу 12 часот и 30 минути, на улица „Борис Кидрич“ во Тетово лишен од...

(Фото) Пpивeдeни тpojцa дилepи во Скопје: Зaплeнeти мapихyaнa и kokaин

На 07.09.2021 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи и СВР Скопје Единица за недозволена трговија со дрога и оружје приведоа три лица. Околу 14 часот во центарот на Скопје...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ce ќe пocкaпe… вo Германија вeќe пoчнa

Во септември, цените во Германија пораснаа за дури 4,1 отсто во споредба со истиот месец минатата година. Ова е...
- Advertisement -spot_img