September 27, 2021, 11:16 am

затворски казни

Пpивeдeни двe лицa oд Пpилeп зa издpжyвaњe зaтвopcки kaзни

Денеска (13.08.2021) во 07.00 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп, врз основа на судска наредба, ги привеле С.Ј.(47) и Ќ.Ш.(50), двајцата од Прилеп за издржување казна затвор. С.Ј. е осуден на затворска казна од две години за сторено...

Зaтвopcки kaзни зa пykaњe нa cвaдби

По олабавувањето на мерките поврзани со пандемијата со Ковид 19, започна со полн интензитет организирањето свадбени и други свечености, поради што Министерството за внатрешни работи уште еднаш апелира до граѓаните да се воздржат од пукање со оружје и од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вархеји вo cpeдa дoaѓa вo Скопје

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, во среда ќе отпатува за Скопје, јави дописничката на МИА од Брисел. Информацијата ја потврдија...
- Advertisement -spot_img