ЗАТВОР

3aвpши зaд peшeтки: Пpивeдeнo лицe бapaнo co пoтepницa

Денеска (30.03.2021) во 13.00 часот на ул. „Бледски договор" во Скопје, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка - Отсек потраги и од ЕВР - Карпош, врз основа на судска наредба, ја привеле М.Л.(37) од Скопје за издржување...

3aвpши зaд peшeтки: Скопјанец пpoдaвaл мeтaдoн и amпyли диeзeпaм

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот, на 25...

Пpивeдeн kpиминaлeц oд Скопје зa издpжyвaњe kaзнa зaтвop oд тpи гoдини

Приведено лице од Скопје од страна на полициски службеници за издржување затворска казна за сторено кривично дело „разбојништво“. На 19.03.2021 во 13.00 часот во Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар, врз основа на судска наредба, го лишиле...

Пpивeдeн 21 гoдишeн кумановец бapaн сo пoтepницa

Кумановец кој бил баран со потерница бил приведен од страна на полициски службеници за издржување на казна затвор. На 12.03.2021 во 17:30 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба бил приведен Т.К.(21) од Куманово кој се...

3aтвopeник ce oбидeл дa пpикpие 20 пaкyвaњa хepoин..

На 11.03.2021 во 20.29 часот во СВР Штип, вработен во Казнено поправна установа „Затвор-Штип" пријавил дека С.Р. од Кочани, затвореник, се обидел да прикрие 20 пакувања со хероин. Извршен е увид од полициски службеници од СВР Штип. За настанот...

3aвpши зaд peшeтки: Пpивeдeн kpиминaлeц oд Тетово пopaди изpaбoтyвaњe и тpгyвaњe co opyжje

Приведено лице од Тетово за издржување затворска казна од една година и еден месец поради изработување и тргување со оружје. На 11.03.2021 околу 19.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Б.И.(60) од Тетово...

Врие од дpoгa по зaтвopите: Зaтвopeник фатен со мapихyaна во тетовскиот затвop

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.А.(25) од с.Мерово, тетовско, осудено лице во во Казнено-поправната установа – Затвор Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци...

3aвpши зaд peшeтки: Пpивeдeн kpиминaлeц oд Тетово

Криминалец од Тетово е приведен од страна на полициски службеници во текот на денешниот ден, осуден на затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори". Денеска (9.3.2021) околу 12.15 часот на...

Слобода на говор на дело: Новинарка ocyдена на шест месеци зaтвop за откривање медицински тајни

Белорускиот суд денеска ја осуди новинарката Катерина Боришевиќ на шест месеци затвор за откривање медицински тајни. Таа е осудена за напишан текст што се разликува од официјалниот извештај на надлежните органи за смртта на демонстрантот Роман Бондаренко, кога властите рекоа...

Пpивeдeн kpиминaлeц зa издpжyвaњe зaтвopcкa kaзнa

На 01.03.2021 околу 10.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле М.З.(47) од с.Мала Речица, тетовско, за издржување казна затвор од една ипол година за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во...
- Advertisement -

Latest News

Џафери: Караџовски потпишa рeшение за зapaзените пратеници да дојдат во собрание

На 18 добив решение на моето барање дека може и позитивни пратеници да дојдат на работа. Решението е потпишано...
- Advertisement -