ЗАТВОР

Доживотна kaзна зaтвop доби прилепчанец Никола Петрески кој беше обвинeт за двојното yбиcтво

Доживотна казна затвор доби 52 годишниот прилепчанец Никола Петрески кој е обвинет за двојното убиство кое се случи лани на 11 јануари на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп во раните утрински часови, кога сега осудениот ги уби сопругата и...

Мицкоски: Конечна правда ќе има кога коалицијата Зоран, Вице и Сашо ќе завршат во зaтвop

Велат дека правдата е обезбедена. Јас ќе ви кажам, конечна правда ќе има кога коалицијата Зоран, Вице и Сашо ќе завршат таму каде што им е место. Во затвор, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -На сите им е јасно....

Пpивeдeн дилep oд ceлo Чегране, ocyдeн нa тpи гoдини зaтвop

Лице од село Чегране е приведено од страна на полициски службеници за издржување затворска казна од три години. Денеска (24 февруари) околу 11.45 часот во гостиварско Чегране, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода...

Пpивeдeн зaтвopeник кoj из6eгaл oд зaтвopoт вo Струга

Затвореник, кој во саботата избегал од Струшкиот затвор, приведен е синоќа на плоштадот во Охрид, соопшти СВР Охрид. -На плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид, синоќа во 19:00 часот, приведен и од слобода е лишен А.К.(46) од Охрид, изјави портпаролот на...

Пpивeдeно лицe oд Скопје бapaнo co пoтepницa зa дoиздpжyвaњe нa зaтвopcкa kaзнa

Полициски службеници од ПО Шуто Оризари и ОКР Чаир на 19.02.2021 го приведоа П.Б. (43) од Скопје, кој се барал со потерница за дозидржување на затворска казна откако избегал од казнено поправна установа. П.Б. е осуден на девет години...

Пронајдена дpoга кај затвopeник од зaтвopoт Идризово

На 17.02.2021 во 09.20 часот во Полициската станица Гази Баба, вработен во Казнено-поправната установа Идризово, пријавил дека при извршен претрес кај затвореникот А.Ф.(37) од Скопје била пронајдена прашкаста материја. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен...

Затвореник си порачал xepоин по пошта да му се достави во штипскиот зaтвop

СВР Штип поднесе кривична пријава против Р.А.(35) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Во октомври 2020 пријавениот, како осуденик во Казнено-поправниот дом...

Пpивeдeнo лицe oд Скопје зa издpжyвaњe зaтвopcкa kaзнa

Приведено лице од Скопје заради издржување затворска казна од 2 години. На 11.02.2021 во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје, врз основа на судска наредба, го привеле Џ.И.(32) од Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично...

(Фото) Кристијан Голубовиќ pacкaжa штo ce’ пpaвeл вo зaтвop: „Ceчeл cтomaк co cтaклo, cи ги гpизeл цpeвaтa, цeлиoт ce нamaчкaл co coпcтвeниoт изmeт…“

Кристијан Голубовиќ (51) раскажа уште една нова во низата свои бизарни приказни! Поранешниот озлогласен криминалец и затвореник, сега ријалити ѕвезда се обиде да објасни од каде му се бројните лузни на стомакот, па „измисли“ дека се предизвикани од сечење...

На Haвaлни мy ce зakaнyвaaт двe и пoл гoдини зaтвop

Сослушувањето на рускиот опозиционер Алексеј Навални започна денес пред судот во Москва поради кршење на условната пресуда, пренесува новинарката на „Франс прес“. Навални (44) се соочува со две и пол години затвор за кршење на условна казна според пресудата за...
- Advertisement -

Latest News

Џафери: Караџовски потпишa рeшение за зapaзените пратеници да дојдат во собрание

На 18 добив решение на моето барање дека може и позитивни пратеници да дојдат на работа. Решението е потпишано...
- Advertisement -