November 30, 2021, 11:31 pm

збогување

Аyфидepзeн – Кypц дeнecкa ce збoгyвa co кaнцeлapкaтa Мepкeл

Австрискиот канцелар Себастијан Курц денеска патува за Берлин, каде што ќе се сретне со неговата германска колешка Ангела Меркел. Додека Меркел ја напушта политичката функција по парламентарните избори во Германија на крајот на септември, ова е и проштална посета. По...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Груби: Што и да ми каже Али Ахмети, јас тоа го правам

Артан Груби, првиот вицепремиер, во вечерашното гостување во Алсат, зборувајќи за кадровските прашања и министерствата што ќе ги преземе...
- Advertisement -spot_img