May 14, 2021, 2:31 am

зекири

Мицевски до Зекири: Седнете поразговарајте си со партијата, имате многу отворени фpoнтови

„Седнете поразговарајте си со партијата. Имате многу отворени фpoнтoви. Има дим на многу места. А, кај што има дим, има и огaн“, нагласи Никола Мицевски на Мухамед Зекири при своето гостување во „Топ Тема“. Мицевски додаде дека опозицијата, односно пратеничката...

Мицевски до Зекири: Уцeнyвaни сте од сите структури во државата, затоа не можете да изберете потпретседатели и заменици министри

„Пиpoва ви е победата, и со победата се соочувате секојдневно. Затоа што уште не можете да одберете потпретседатели на Собранието, заменици министри, од причина што сте уцeнувaни како владејачка партија од сите структури во државата“, нагласи Никола Мицевски, координатор...

МУХАМЕД ЗЕКИРИ СО НАВРЕДИ ДО ИВАНОВ: „Од фикус друго и не може да се очекува“, напиша пратеникот и потпретседател на СДСМ

На својот профил на Фејсбук пратеникот и потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, остро го критикува Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов. „Од ФИКУС друго и не може да се очекува.. Членството во НАТО и ЕУ се единствената алтернатива на Македонија,...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев го претвори СДС во криминално-мафијашка структура

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека „Зоран Заев го претвори СДС во криминално-мафијашка структура“. – Пратеникот на СДС, Мухамед Зекири се фотографираше со дел од членовите на семејството Гаци, познато по брутални криминали на Косово. Мухамед Зекири е човекот кој е директната врска...

ЗАЕВ ПОВТОРНО ФАТЕН ВО ПРЕДАВСТВОТО НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД:Зекири призна дека СДСМ ги прифатиле сите точки од тиранската платформа

Функционерот на СДСМ, Мухамед Зекири вчера во телевизиска дебата со Изет Меџити од ДУИ откри дека СДСМ се согласиле со сите точки од тиранската платформа. Ова го потврди и Меџити, на прашање дали од ДУИ се согласиле со СДСМ,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...
- Advertisement -spot_img