October 19, 2021, 4:35 pm

зелена листа

Велика Британија ja cтaви Македонија нa зeлeнa лиcтa дpжaви нa кoи им ce пpизнaвaaт cepтификaтитe зa вakцинaциja

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска со нови протоколи за Ковид-19 со кои Македонија преминува во зелената листа на држави и територии на кои им се признаваат сертификатите за вакцинација. -Граѓаните на Република Македонија кои патуваат во Велика...

Австрија гo cтaвa цeл Зaпaдeн Бaлкaн нa „зeлeнaтa“ лиcтa зa пaтyвaњe

Сите земји од Западен Балкан од четврток ќе бидат ставени на епидемиолошката „зелена“ листа на Австрија. Како што е најавено во Виена, со уредба која стапува во сила в четврток, граѓаните на сите земји од Западен Балкан ќе можат да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Еврокомесарот Вархеји против одвојување на Македонија и Албанија

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изјави дека работи до декември да се одржи првата Меѓувладина конференција со Македонија заедно...
- Advertisement -spot_img