November 28, 2021, 5:56 pm

Злате Мехмедовиќ

(Видео) Д-р Мехмедовиќ предупpeдyвa: Нè oчeкyвa пaндeмcкa зимa – влoшyвaњe нa cocтojбaтa кoн cpeдинaтa нa нoeмвpи

Доктор Злате Мехмедовиќ за вестите на телевизија „Сител“ изјави дека не очекува пандемиска зима, бидејќи студеното време ќе ги натера луѓето повеќе да се концентрираат во затворени простории, а за влошување на ситуацијата со пандемијата ќе влијае и собирањето...

Доктор Мехмедовиќ предупредува: Болниците се полни со млади луѓе…

Д-р Злате Мехмедовиќ во изјава за Канал 5 предупредува дека во болниците постојано има приеми на млади лица, со компликации од заразата. „Помеѓу нив има и тешки случаи и случаи кои се во терминална фаза, кои за жал, се почесто...

Др.Мехмедовиќ пpeдyпpeдува: Кaj зapaзeнитe co дeлтa cojoт зa 4 пaти e згoлeмeнa пoтpeбaта од интeнзивнo лekyвaњe и киcлоpoднa пoддpшкa

Доктор Злате Мехмедовиќ во разговор за телевизијата Сител предупредува дека кај заразените од делта сојот дури за четири пати е зголемена потребата од интензивно лекување и кислородна поддршка и затоа апелира граѓаните да не мислат дека асимптоматски ќе ја...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Жестока реакција на Руcија и Кина откако Бајден ги исклучи двете земји од виртуелниот самит за демократија

Кинескиот и рускиот амбасадор во Вашингтон заеднички ја осудија одлуката на Соединетите држави да ги исклучат двете земји од...
- Advertisement -spot_img