Зоран Витанов

Витанов: Во услови на немање на судство, која будала ќе си вложи своите пари овде?

Според економскиот аналитичар Зоран Витанов, владата на СДСМ и Заев нема ниту кадрова политика, ниту политичка воља за привлекување на странски инвестиции. Прво и основно државата треба да има воља да привлече странски инвестиции, а на оваа Влада откако...

Витанов: Оваа влада не е дојдена за економија, дојдена е да спроведе туѓа агенда

„Јас мислам дека не сте информирани поради короната не се дојдени странските инвестиции. Инаку чекаат на граница не ги пуштаат. Голема е гужвата. Се уште има навалица огромна. Само да се смири со короната ќе дојдат и Гугл и...

Витанов контра Бектеши: Министре кажете каде имате работено пред да бидете министер, живеете во свет на припадност

Во остра дебата вечерва поранешниот министер за економија Зоран Витанов, го kpитикуваше актуелниот министер за економија Крешник Бектеши, па му посочи дека тој живее во свет на припaдност, не на компетенции, но и го праша министерот каде има работено...
- Advertisement -

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...
- Advertisement -