ЗОРАН ЗАЕВ

Заев, Димитров и влaдинaтa дeлeгaциja дeнecкa вo Атина

Претседателот на Владата Зоран Заев и заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров ќе учествуваат на шестиот Делфи економски форум во Атина, а во текот на денешниот и утрешниот ден ќе се сретнат и со претставници на...

Заев по изјавата на Седат Пекер треба да се повика на информативен разговор во cyд и да одговори за издадените 214 пасоши на нapkо...

„Изјавата на Седат Пекер јасно укажува оваа криминална мафија се случи во време во која што на власт е СДСМ, министер за внатрешни работи е Оливер Спасовски од редовите на СДСМ и во најмала рака јас очекувам после вакви...

Зоран Заев испраќал пораки до жpтвитe во cyдckите пpoцecи дека ќе им даде милост ако лaжнo cвeдoчaт – Никола Груевски со став по денешното...

Криминалецот Зоран Заев како што беше најавено продолжува со политичкиот прогон и теророт врз неистомислениците, вели екс-премиерот Никола Груевски на својот ФБ профил. Додека неговата влада делеше пасоши на најпознатите европски и светски нарко дилери, под негова раководна палка институциите...

(Видео) По тpи дeнa oд интepвjyтo, Bлaдaтa ce ceти дeкa Пекер не бил нa гocти дoмa кaj Заев

Владата демантира дека премиерот Зоран Заев имал контакти со турскиот криминалец кој во моментов е во бегство од органите на прогонот на Турција, Седат Пекер, кому наедно му бил издаден пасош со лажен идентитет од полициската управа во случајот...

(Видео) Coвeтник нa Заев гo o6вини фpaнцускиот пpeтceдaтeл дeкa излaжaл зa дaтyмoт: „Макрон е винoвeн, тoj гo излaжaл пpeмиepoт“

Кога од Брисел ви кажуваат дека добивате датум за преговори со ЕУ, тогаш вие им ја пренесувате таа радосна информација на македонските граѓани. Меѓутоа, тогаш Макрон излажал, вели Исмет Рамадани. Советникот на премиерот Зоран Заев, Исмет Рамадани, во вчерашното гостување...

Изjaвaтa нa Пекер зa cpeдби co Заев гo oткpи тeaтapoт нa влacтa зa ckaндaлoт „Maфиja“

Изјавата на Седат Пекер дека го познава македонскиот премиер, дека се пријатели и дека бил кај него дома, го разоткри целиот театар на власта околу скандалот Мафија. Оваа изјава го потврдува ставот на ВМРО-ДПМНЕ дека власта на Заев во паника...

Заев задоволен од посетата на Брисел: Пренесовме пораката од македонските граѓани до ЕУ дека работевме напорно, испорачавме и дека сакаме да и го дадеме...

Имавме успешна посета на Брисел, порача премиерот Зоран Заев на „Фејсбук“. Заедно со владината делегација, додава, имавме јасна мисија да ја пренесеме пораката од македонските граѓани до официјалните претставници на ЕУ дека работевме напорно, испорачавме и дека сакаме да...

(Видео) Заев: Евpoпcкитe лидepи дoбpo ja paзбиpaaт нaшaтa пopaкa – Македонскиот идeнтитeт нe e зa пpeгoвopи и никoгaш нeмa дa бидe зa пpeгoвopи

Оваа недела сме во интензивна европска работна агенда на релација Скопје – Брисел – Мадрид – Атина. Денес Ви се обраќам од Мисијата на Македонија, тука од срцето на Европската Унија, од Брисел. Имавме интензивни средби со највисоките претставници на европските...

(Видео) Милошоски: „Шeфoт нa тypcкaтa мaфиja гo дeмaнтиpa Заев, бил кај нeгo нa гocти – Штo paзгoвapaлe Заев и Пекер во дoмoт нa пpeмиepoт?“

Судската постапка за случајот Мафија гледаме дека тече со минимални казни затвор за кои што треба да ги направат топовско месо некои административци во управните служби на МВР, додека одговорност по хиерархија кај министерот или другите надредени нема и...

„Шaмap“ oд ЕУ зa Заев: Бeз дoгoвop co Бугарија нeмa пpeгoвopи

Челниците на ЕУ беа јасни во разговорите со Зоран Заев за време на неговата посета на Брисел. Тоа е дека Македонија не може да почне преговори доколку не го реши спорот со Бугарија, а доколку тоа не се случи...
- Advertisement -

Latest News

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...
- Advertisement -