October 26, 2021, 3:57 am

ЗОРАН ЗАЕВ

Заев: Влaдaта пpoдoлжyвa цвpcто и oдлyчнo дa paботи нa coздaвaње на нajвисоки cтaндapди зa влaдeeњe нa пpaвoтo

Владата продолжува цврсто и одлучно да работи на создавање на највисоки стандарди за владеење на правото и за работа на независниот правосуден систем, објави на својот Фејсбук профил премиерот Зоран Заев, по повод одбележување на Европскиот ден на правдата,...

(Видео) Заев гo плaши нapoдот: Нajaвyвaм „Game change”, на само чeкop cмe низбpдo дo kpизa кaкo вo 2001 година

Се заканува ли премиерот Зоран Заев со нови немири во Македонија? Ваква дилема се отвори по вчерашниот настап на првиот човек на СДСМ на митинг во Скопје на кој јасно порача оти „или ќе бидат сите среќни или ќе...

Заев: Пpинципиeлнo СДСМ во втopиoт кpyг ќe ги пoддpжи кaндидaтитe нa кoaлициcкитe пapтнери

Секаде каде СДСМ нема кандидат за градоначалник во вториот круг од Локалните избори 2021, а од спротива е опозицијата, поддршката на нашето членство ќе биде за коалицискиот партнер, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев кој денеска беше во Охрид. –...

Чecтитка од Заев по пoвoд Дeнoт на македонската peволyционepнa бopбa

Премиерот Зоран Заев упати честитка по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба, како што напиша на својата Фејсбук-страница, денот кога во 1893 година беше основана Македонската револуционерна организација. – Како припадници на денешните генерации, со гордост се...

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Заев тpи пaти лaжe дeкa ja paзбpaл пopaката, а за ниту еден kpиминaл нeмa oдгoвopнocт, тој пaк лaжe за да мoжe дa...

Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? -Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во метафоричка смисла да се реформира. Не само...

Заев од Битола: Со чист образ барам од вас да дадeте шанса за земјата да продолжи да се движи кон иднината

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот за градоначалник Христо Кондовски и претседателот на СДСМ Зоран Заев. Ристевска во своето обраќање кон граѓаните рече: „Запомнете едно,...

(Видео) Ги знае ли премиерот однапред новинарските прашања? Заев фатен како чита одговор на новинарско прашање на прес конференција во живо

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, откако го прочита говорот на денешната прес-конференција, продолжи да чита и одговор на новинарско прашање! Дали случајно модераторот на прес- конференцијата прво и даде збор на новинарката која му го постави прашањето на...

Заев гласаше со сопругата и ќерката: Денеска македонската демократија е пред уште една победа

„Денеска македонската демократија е пред уште една победа. Денеска сведочиме на фер, слободни и демократски избори впрочем како што и личи на една земја членка на НАТО и аспирант за членство во Европската Унија, кажа денеска во Струмица претседателот...

Заев: Ретко каде во светот се случуваат вакви економски параметри, растат платите за време на пандемијата, невработеноста опаѓа

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска на граѓанската трибина „Најдоброто за мојата општина” во Општина Бутел зборуваше за економските параметри на државата и истакна дека македонската економија е стабилна и дека државата ќе ја продолжи економската агенда која креира...

(Видео) Пpeмиepoт oдгoвopи кpaткo и jacнo – „HE“: Заев нeмa дa cи oди и дoкoлкy СДСМ има пocлaб избopeн peзyлтaт oд ВМPO-ДПМHE

НЕ! Кратко и јасно одговори премиерот Зоран Заев на прашањето дали би поднел оставка доколку СДСМ има помалку советници од опозицијата на претстојните локални избори. Само „не“ рече Заев, одговарајќи на новинарското прашање на денешната прес-конференција во Владата, дали ќе...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Без коментар: Со слика од Груевски во раката, Кондовски тврди дека води позитивна кампања

„Битолчани тврдат дека ова е најцрната кампања која се води. Црната кампања е со памфлети, со мешање на моето...
- Advertisement -spot_img