Игор Спасов

Heмa бeгaњe oд пpaвдaтa: Бугapcкитe opгaни пoзитивнo oдгoвopиja нa бapaњeтo зa ekcтpaдициja нa Игор Спасов

Игор Спасов нема да побегне од правдата. Градскиот суд во Софија донесе одлука да дозволи негова итна екстрадиција назад во Македонија. По барањето на Министерството за правда до бугарските органи за екстрадиција на лицето Игор Спасов назад во Македонија,...

Пpaвдaтa пoпoлeкa гo cтигa: Иcпpaтeнo бapaњeтo зa ekcтpaдициja нa Игор Спасов

Македонија и официјално побара екстрадиција на лицето Игор Спасов. Во текот на вчерашниот ден, по комплетирањето на документацијата, барањето е испратено до бугарските власти кои понатаму ќе постапуваат по истото. Барањето за екстрадиција го потпиша министерот за правда Бојан Маричиќ.

Heмa пpaвдa, нeмa миp: Aкo имa бyгapcкo дpжaвjaнcтвo тeшko ќe oди ekcтpaдициjaтa на Игор Спасов

Бегалецот Игор Спасов, поранешен полициски специјалец и осуденза убиството на Мартин Нешковски, по две години бегство од Македонија, е уапсен по пријава за семејно насилство во главниот град на Бугарија, Софија. За време на увидот од бугарската полиција било...
- Advertisement -

Latest News

Извecтyвaњe oд ЈСП: Hoв вoзeн peд пoчнyвajќи oд yтpe – eвe штo тpeбa дa знaeтe

ЈСП информира дека од утре, среда (12.05.2021 година), јавниот превоз ќе сообраќа без временски ограничувања, а билетарниците и центрите...
- Advertisement -