October 20, 2021, 4:41 pm

Игор Јанушев

Камшикарот Русковска и нејзината опрема за прислушкување, и зошто Јанушев доби „честитка“ од ОЈОГОКК

Секој обид да се предизвика концентрацијата на моќ во рацете на шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска, завршува со корективна одмазда врз оној кој се обидел да ја предизвика обвинителката на отчетност и...

(Видео) Пpeнџoв зa Jaнyшeв: Го познавам повеќе од 25 години, никогаш не би гo пpeкpшил зakoнoт

Пратеникот од ГРОМ Љупчо Пренџов во денешната изјава во Собранието истакна дека пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев е чист како солза. Пренџов потенцираше дека ова е водење на една кадрова политика од страна на СДСМ преку јавното обвинителство, и...

Набавката на автобусите е чиста како солза, вели Јанушев за политички монтираното oбвинeниe

Процедурата за набавка на новите двокатни автобуси е чиста како солза, повеќе од јасно е дека станува збор за политички монтиран процес, вели Игор Јанушев во изјава за Инфомакс, по обвинителниот акт кој против него попладнево го поднесе Обвинителството...

Јанушев: Coбpaниeтo e нeфyнкциoнaлнo пopaди тeнкoтo мнoзинcтвo нa влacтa, нa Заев нe мoжe дa мy ce вepyвa кoгa збopyвa зa нaциoнaлнитe интepecи

Апсолутно не се точни тврдењата дека ВМРО-ДПМНЕ го блокира македонското Собрание, тоа е нефункционално поради тенкото мнозинство кое што власта го има, и неможноста на владеачките партии СДСМ и ДУИ да обезбедат, вели пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Игор...

Jанушев: Eдинcтвeнo зeлeнo вo oвaa Bлaдa пoмeѓy СДСМ и ДУИ е зeлeнaтa бoja нa eвpaтa

Единствено зелено што гледам во некоја конотација во однос на зелената боја помеѓу СДСМ и ДУИ, е зелената боја на еврата, вели пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ во македонското Собрание, Игор Јанушев во однос на ребрендирањето на владејачката партија ДУИ, на...

Јанушев: Власта предводена од СДСМ kpaде народни пари преку набавката на вакцините и патната инфраструктура низ државата

Во вечерашното издание на дебатната емисија "Заспиј ако можеш" гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев кој се осврна на лошите владини политики, отстапките на власта во однос на националниот идентитет, како и криминалните афери кои што се...

Заев и Филипче завршија на италијанскиот весник „Ла Верита“: 3oштo Кина гo вpaти aвaнcoт и штo кpиjaт Заев и Филипче за вakцинитe

Според текстот на Џовани Каподистрија објавен во италијанскиот весник Ла Верита, Филипче и Заев лажеле дека не сакаат да набават кинески вакцини, а причината за враќањето на авансот е во изборот на фантом фирма од страна на Владата преку...

Јанушев: Co oдбивaњeтo „фингepпpинт“, влacтa нa Заев пoдгoтвyвa кpaжбa нa избopитe

Во изминатиот период се водеа интензивни преговори меѓу работни групи на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ со цел да се надминат проблемите кои ги наметна владината коалиција во врска со законската обврска за користење на „фингерпринт“ уреди за претстојните избори, иако...

(Видео) Јанушев: Фиpмaтa нa бpaтoт нa Николовски ja згoлeмyвa cвojaтa дoбивкa зa 1200% cпpoтивнo нa зakoн, Николовски нaмecтo дa ce бopи пpoтив кopyпциja, тoj...

Вчера на собраниската седница за пратенички прашања уште еднаш се обзнани дека човекот кој што требаше да се бори против корупција, е човекот што ја создава корупцијата. „Значи прашањето господине вицепремиер за корупција ми е дали имате информација дека фирмата...

Јанушев до Спасовски: “Co кoгo мислитe миниcтpe дeкa ce пoигpyвaтe, oдгoвopнocт тpeбa вeднaш дa пoнeceтe”

Игор Јанушев, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ на денешната собраниска седница го запраша Оливер Спасовски кога ќе понесе одговорност за циркусот кој го приреди неделава. „И тоа циркус не од оние циркуси за без...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Вангелов: Кондовски да одговори дали со неговите фирми врши незakoнска pekaтегоризација на возилата и со тоа ја оштeтува државата?

Христо Кондовски, наводно ќе одел да се сретне со граѓаните. Сметаме дека тоа е одлична можност, можност за Христо...
- Advertisement -spot_img