September 24, 2021, 8:05 pm

Игор Џамбазов

Џамбазов со порака по повод Денот на независноста: Иако ти е време за мажење, немој да го правиш тоа, знаеш дека не те бива...

Нашиот познат шоумен Игор Џамбазов упати порака кон татковината по повод денешниот празник - Денот на независноста. „Македонијо моја… Денес полниш 30 лета, не си веќе девојченце. Имаше несигурно детство и ептен бурна младост. Време ти е да се прибереш малку. Застани веќе на...

Игор Џамбазов ни ја откри романтичната страна – напиша емотивна порака до неговата сестра

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов откако има профил на „Инстаграм“ речиси секојдневно објавува нови објави. Неговите следбеници кои бројат нешто повеќе од 95.000, редовно може да видат и прочитаат од неговите инспиративни и досетливи мисли поврзани со актуелности и животни искуства,...

(Фото) Џамбазов: Oткaкo ja пpимив кинecкaтa вakцинa, нeштo чyднo ми ce cлyчyвa

Актерот и шоумен Игор Џамбазов на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии од неговиот приватен живот, спомени од минатото, поздравува пријатели, поддржува и бодри свои соработници. Овој пат на инстаграм – профилот на Игор се најде една објава која...

Caмo yбaвини: Џамбазов дeнecкa cлaви poдeндeн

Македонскиот актер, шоумен, ТВ водител, музичар, писател, режисер на музички спотови и текстописец Игор Џамбазов денеска слави роденден. Неповторливиот Џамбазов, во свој препознатлив хумористичен стил, на Инстаграм објави дека денеска полни 58.  „На денешен ден пред 40 години, станав полнолетен..“ - напиша...

„Ех, да се сите kpиминалци како мене“: Игор Џамбазов со реакција за обвинyвањата зо гpaбежот на Еуростандард Банка

Актерот Игор Џамбазов одговори на обвинувањата дека бил дел од грабежот на Еуростандард банка. Овие невистини Игор ги демантираше и им порача на медиумите дека ќе се видат на суд. Еве што напиша Џамбазов на социјалните мрежи: Ех, да се сите...

(Фото) Игор Џамбазов вo cвoj cтил: “Teпaвмe, co Чиле нeмa цилe-милe”

Македонија во третиот обид ја забележа првата победа на Светското првенство кое се одржува во Египет. Избраниците на Данило Брестовац го совладаа Чиле со 32-29, а овој триумф малку ја подгреа атмосферата во македонската јавност. Популарниот актер и шоумен Игор Џамбазов...

(Видео) Оригинален како и секогаш: Игор Џамбазов со порака до Каракачанов и Борисов

Игор Џамбазов, на само него уникатен и магистрален начин им упати порака на Бојко Борисов и Красимир Карачанов. Погледнете: https://twitter.com/gjorgjiVV/status/1338510061702946816?s=09

(Фото) Џамбазов се потсети на матурата: „Еј ти младост моја, куќо недокуќена…

Откако се активираше на социјалните мрежи, на Инстаграм профилот кај Игор Џамбазов постојано осaмнува некоја нова објава. Неговите следбеници кои бројат нешто повеќе од 77 илјади, редовно може да видат и прочитаат од неговите инспиративни и досетливи мисли поврзани со...

„23 години без мојата најдобра другарка, колешка, мајка“: Игор Џамбазов со помен за легендарната актерка Анче Џамбазова

На 30 септември 1997 година замина легендарната актерка Анче Џамбазова, ќерка на Петре Прличко, сопруга на маестро Александар Џамбазов, мајка на Игор Џамбазов. Актерска легенда, чии улоги оставија белег во македонската филмска и театарска историја. Денеска на неа потсети нејзиниот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Заклучен избирачкиот список, на локалните избори ќе може да гласаат 1 824 864 граѓани

Скопје, 24 септември 2021 (МИА) – Вкупниот број гласачи што ќе имаат право да гласаат на Локалните избори на...
- Advertisement -spot_img