October 26, 2021, 3:42 am

Индија

Доживотна казна за Индиец – пуштил кобра во креветот на сопругата

Еден Индиец доби двојна доживотна затворска казна за убиството на својата сопруга, пишува Би -Би -Си. Тој ова убиство го испланирал со каснување од кобра, односно змија отровница. Сурај Кумар беше уапсен минатата година откако неговата партнерка Утра почина по каснување...

Опaснoст од нoвa пaндeмиjа? Пoчинa 12-гoдишнo мoмчe од Индиja од виpyс пocмртoноcен од Кoвид

12-годишно момче од Индија починало од Нипах, редок вирус кој е посмртоносен од коронавирусот. Здравствените власти долго време се плашеа дека вирусот би можел да предизвика глобална пандемија слична на актуелната со Ковид-19. Неименуваното момче починало во саботата во болница во...

Индијa: 100 мeтри пaт исчeзнa за 30 сeкунди

Катастрофалните поплави во Индија предизвикаа свлечишта, а едно од нив за многу кратко време одзеде повеќе од 100 метри пат. Се се случи покрај автопатот во Химачал Прадеш, на северот на Индија, по дождот што паѓаше без прекин два дена. Видеото...

Hoвa бoлecт кocи вo Индија

Индија се соочува со исклучително силен бран на коронавирусот, но поради него има нов проблем – болест која има ужасни симптоми и убива повеќе од половина од заразените. Таканаречената инфекција „црни габи„ е инаку релативно ретка дури и во Индија каде...

Peзyлтaти oд гoлeмo иcтpaжyвaњe: Двe тpeтини oд Индиjцитe имaaт aнтитeлa нa кopoнa

Две третини од жителите на Индија имаат антитела на коронавирусот, покажуваат објавените резултати од истражувањето кое е спроведено во јуни и јули, а опфаќа 29.000 луѓе од целата земја. Четвртото по ред национално серолошко тестирање, со кое се анализира присутност...

(Видео) Гpoм ycmpти 11 лицa вo Индија дoдeкa се oбидyвaлe дa нaпpaвaт сeлфи нa вpв од кyлa

Во градот Џајпур на северот од Индија вчера при удар на гром смртно настрадаа 11 лица, а поголем дел се повредени. Жртвите сакале да се фотографираат селфи за време на дожд на врв на кула во тврдината Амбер, која е...

Ckaндaл вo Индија: Илjaдници лyѓe вakциниpaни co coлeнa вoдa

Илјадници луѓе во Индија станаа „плен“ на разработена шема за измама која продава лажни вакцини за коронавирус и вакцинира луѓе, вклучувајќи лекари и медицински работници, соопштија денеска индиските власти. Најмалку 12 лажни акции за вакцинирање се случиле во или во...

Bo Индија 400.000 починaти oд кopoнaвиpyc

Во Индија од почетокот на епидемијата починале 400.000 луѓе од коронавирус, половина од нив за време на вториот бран во последните месеци. Индија има регистрирано 30,45 милиони случаи од избувнувањето на пандемијата минатата година и е втора најтешко погодена земја,...

(Видео) И ова го има: Крокодил слободно се шета по улиците на Когилабана во Индија

Крокодил беше забележан како слободно се движи по улиците на селото Kогилабана, во јужно индиската држава Карнатака. Кратко по неговата „прошетка“ службениците од шумското одделение помогнаа безбедно да се врати во реката Кали.

(Видео) Ганг пpeпoлнa co жpтви oд кopoнaвиpyc, мoнcyнcкитe дoждoви ги извaдиja тeлaтa нa пoвpшинa

Делумно скриени од долгите трски, мноштво тела прекриени со крпи тивко плутаат по светата река Ганг, како потсетник за тоа како жестокиот бран на коронавирусот ги преплави индиските болници и крематориумите. Илјадници семејства во северна и источна Индија ги предаваа...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Без коментар: Со слика од Груевски во раката, Кондовски тврди дека води позитивна кампања

„Битолчани тврдат дека ова е најцрната кампања која се води. Црната кампања е со памфлети, со мешање на моето...
- Advertisement -spot_img