December 8, 2021, 10:14 pm

Институтот за национална историја

Котлар: Потпишувањето на Преспанскиот договор и преговорите со Софија не се храброст, туку лудоcт на власта

Ако нема што да се крие во преговорите со Софија нека ги кажат работите, а што мисли народот си кажа на референдумот, рече професор Наташа Коталар од Институтот за национална историја на гостување на телевизија Алфа во емисијата „Што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Огнена топка на небото го вознемири локалното население на регот на Црното Море

Светлечкиот метеор бил забележан од локалното население на небото над руското одморалиште Сочи, на брегот на Црното Море. Директорот на...
- Advertisement -spot_img