September 26, 2021, 6:11 pm

Интернет ekсплорер

Интернет ekсплорер заминува во историјата

Американскиот софтверски гигант „Мајкрософт“ денеска соопшти дека на 15 јуни 2021 година ќе го затвори „Интернет експлорер“ (Internet explorer) и ќе се фокусира на „Еџ“ (Edge) за да се обиде да парира на водечката позиција на „Гугл хром“ (Google...
- Advertisement -spot_img

Latest News

3acтрелани судија и неговата сопруга во вoopyжена пpecтpeлка во Србија

Во центарот на селото Велико Војловце во јужниот дел на Србија денеска се случи престрелка, а според првите информации,...
- Advertisement -spot_img