Иса Мустафа

Оставкa поради лошите изборни резултати: Иса Мустафа се повлече од функцијата претседател на ЛДК

Иса Мустафа поднесе оставка денес како претседател на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) за време на состанокот на раководството на партијата, по разочарувачките резултати на предвремените парламентарни избори на Косово и Метохија, пренесува Газета експрес, повикувајќи се на неименувани...
- Advertisement -

Latest News

Од турски агол: Америка сака да ја врати Русија во 90-тите

Американската желба е Русија да се врати во времето кога била затворена земја како што тоа било случај во...
- Advertisement -