November 28, 2021, 6:48 pm

исламски милитанти

Макрон прeдуредува: Исламските милитaнти ќе се обидат да ја искористат ситуацијата во Авганистан

Исламските милитанти повторно ќе се обидат да ја искористат нестабилната ситуација во Авганистан, изјави денеска францускиот претседател Емануел Макрон, додавајќи дека Франција ќе стори сé што е можно за да ги убеди Русија, САД и Европа да одговорат заедно. Авганистанските...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Еве од што зависи оставkaта на Заев

Премиерот Заев без конкретен одговор дали во овој момент ќе се повлече од премиерската функција или пак ќе го...
- Advertisement -spot_img