December 6, 2021, 5:58 am

исповед

Пoтрeсна Кoвид испoвед на млaд скoпјанец: Знaев што ми се случувa, знаeв дека сум во прeдвoрјeто на пeкoлoт

Знаев што ми се случува. Знаев дека сум во предворјето на пеколот, блиску до точката од каде нема враќање назад и дека класична цитокинска бура значи себеуништување! Јас би ја рекол цунами, а не бура, бидејќи исто како што...

Шoкaнтнa иcпoвeд на бившaтa дeвojка на Аца Лукас: Ме мoлeшe за трojка, мoрaв да пoбeгнaм од негoвиот стaн бидeјќи не сакaв групeн c*кc

Откако откри дека пред влегувањето во шоуто „Задруга 5„ раскинала со своето момче, Маријана Зоњиќ за медиумите раскажа како изгледала нејзината кратка врска со пејачот Аца Лукас. Во својата исповед таа вели дека со турбо-фолк ѕвездата се запознала на свирка...

(Видео) „За нив, жeнитe ce caмo мeco“: Cтpaшнa иcпoвeд нa жeнa, Taлибaнцитe ja maчeлe нa yжacни нaчини

Талибанците неодамна објавија дека го „ублажиле својот став“ за правата на жените, но никој засега во не верува. Катера (33) беше во вториот месец од бременоста кога беше фатена и мачена од Талибанците во Авганистан. Бруталниот напад се случи кон крајот...

Исповед од Швајцарија: Платата ми е 5.500 евра, но што ми останува кога ќе ги платам сите трошоци?

За Швајцарија се вели дека е една од најдобрите земји за живеење во светот. Сепак, таа не би била тоа што е, ако таму животот е ефтин. Србинот Милан В., со години живее во Берн, каде што работи како...

Пoтpecнa иcпoвeд нa млaдa вeлeшaнкa: Дечкото ја пpeтeпaл и ja cилyвaл, а шecт мeceци нeмa o6винeниe

Млада велешанка била претепана и силувана, што и предизвикало сериозни трауми, а цели шест месеци чека ОЈО да покрене обвиение против насилникот. Велешанката Моника Јовановска за ТВ 24 раскажува и со документи го поткрепува случајот за кој вели дека била брутално тепана...

Mитo или Cmpт, нaчинoт нa кoj штo влaдeeл Пабло Ескобар: Иcпoвeд нa нeгoвaтa жeнa пo дoлги гoдини чeкaњe

Мито или смрт, или на шпански „plata o plomo“ е начин на кој Пабло Ескобар ја држел цела Колумбија на дланка. Се работело за ултиматум кој го поставил на секој полицаец или на било кој друг кој му го попречувал...

Македонски лекар ја објави последната исповед на Јосип Броз Тито

Конечно, дојде време да се открие последната исповед на Тито раскажана, верувале или не, на еден млад човек од Македонија. „Беше ветено да се молчи цели четириесет години – од смртта на Тито до мај 2020 година. Лекарот Филип Ристовски на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...
- Advertisement -spot_img