January 19, 2021, 3:33 am

исчезнати

(Видео) Cвлeчиштe пpoгoлтa дeл oд ceлo вo Норвешка: 12 лицa ce иcчeзнaти, oкoлy 700 житeли бea eвaкyиpaни

Најмалку десет лица беа повредени, а 12 исчезнаа во норвешкото село Гjердрум, оддалечено 25 километри од Осло, во свлечиште кое зафати неколку куќи. Околу 700 жители беа евакуирани веднаш од селото, а едно лице е тешко повредено. https://youtu.be/tqFopQ8d8Pw Премиерката Ерна Солберг рече...

Хaoc вo Нигерија: Иcчeзнaa cтoтици yчeници oткaкo ce cлyчи нaпaд вo училиште..

Стотици ученици се водат за исчезнати откако се случи напад во средно училиште во северозападна Нигерија. Напаѓачите пристигнале со мотоцикли и започнале да пукаат во воздух, што предизвикало луѓето да почнат да бегаат, изјавија очевидци, пренесува Би Би Си. Синоќа беше...

Ги нeмa co мeceци и гoдини: Coлзи во сeмeјcтвaтa нa 93 иcчeзнaти coгpaѓaни

Скопјанецот Крсто Костовски, на возраст од 83-години исчезна на први септември годинава. Марија Брзакова (29 години) исчезна на 18 јануари годинава во струмичкото село Босилово. Велешанката Ицана Арсоска (56 години) исчезна на 22 март пред осум години. Ангел Стојанов...
- Advertisement -

Latest News

Внимавајте утре: Најавена блоkaда патот кон Пониква поради вежби на МВР

Сообраќајот на регионалниот пат Кочани кон Спортско рекреативниот центар Пониква на потегот од место викано „аеродром“ до паркингот кај...
- Advertisement -