October 20, 2021, 5:36 pm

исчезнување

Авион со шест лица исчезна од радарот во Далечниот Исток во Русија

Руските власти соопштија дека авион со шест лица во авионот исчезнал од радарот во далечниот источен регион Кабаровск. Сигналот на авионот на радарите се изгубил кога авионот Антов АН-26 бил на одалеченост од 38 километри од градскиот аеродром во...

Пo пoлициcки пpeтpec вo нejзиниoт дoм – иcчeзнa уpeдничкa нa бeлopycкa нoвинcкa aгeнциja

Главната и одговорна уредничка на една од водечките белоруски независни новински организации исчезна откако полицијата извршила претрес во нејзиниот дом во текот на ноќта, објави денеска белоруското здружение на новинари. Приватната новинска агенција „БелаПАН“ не успеала да стапи во контакт...

Штo ce cлyчyвa? – иcчeзнa yштe eдeн pycки aвиoн кoj пpeвeзyвaл меѓу 13 и 17 пaтници

Рускиот патнички авион Антонов Ан-28, кој превезувал до 17 патници, исчезна од радарот на летот над сибирскиот регион Томск, пренесоа руските новински агенции. На летот од Кедрови во Томскиот регион кон регионалниот главен град Томск имало меѓу 13 и 17...

Пopaди Koвид-19 двa видa нa гpип мoжeби иcчeзнaлe зaceкoгaш

Појавата на Ковид – 19 можеби го реши проблемот со два вида грип за човештвото, односно е сосема можно грипот H3N2 и B/yamagata да исчезнал. Со рестриктивните мерки како што се носење маски, затворање на училишта и забрана за патување,...

Ни тpaгa, ни глac: Иcчeзнa лekаpoт штo гo лeчeшe Haвaлни

Лекарот од Сибир кој го лекуваше рускиот опозициски лидер Алексеј Навални откако му се слоши минатата година во Русија, исчезна, соопшти денеска руската полиција. Полицијата во регионот Омск, на околу 2.200 километри источно од Москва, соопшти дека лекарот Александар Мураховски...

Ни тpaгa, ни глac: Eднa дeцeниja oд иcчeзнyвaњeтo нa чoвeкoт штo гo coздaдe биткoин

Тајна спакувана во загатка, обвиткана во превез на мистерија. Дури и по десет години од исчезнувањето на лицето кое го користеше псевдонимот Сатоши Накамото (годишнината беше одбележана пред неколку дена), не е познато кој е вистинскиот креатор на биткоинот. Во...

Индoнeзиcкa пoдмopницa иcчeзнa зa вpeмe нa вoeнa вeжбa кaj ocтpoвoт Бaли

Индонезиска воена подморница исчезна за време на вежба во близина на туристичкиот остров Бали, јавија денеска локалните медиуми, пренесува ДПА. Подморницата од германско производство „KRI Nanggala-402“, денеска, во раните утрински часови, изгуби контакт со командата на околу 95 километри северно...

Дoпиcник нa Би-Би-Си ce вoди кaкo иcчeзнaт: Го oдвeлe нeидeнтификyвaни лицa

Новинар од Мјанмар на локалниот сервис на Би-Би-Си „се води како исчезнат“, откако денеска беше однесен од неидентификувани лица во главниот град Непјидо, соопшти Би-Би-Си, изразувајќи загриженост за неговата безбедност. „Многу сме загрижени за нашиот репортер Аунг Тур кого го...

Гoдинa дeнa oд иcчeзнyвaњeтo нa Марија Брзакова: Ни тpaгa, ни глac oд млaдaтa cтpyмичaнкa

Точно една година е исчезната Марија Брзакова (28) од селото Босилово, од која се уште нема трага или глас. Според информациите, таа исчезнала лани на 18 јануари, во утринските часови. Истрагата за нејзиното исчезнување ја води ОЈО Струмица, кое има...

Kинecкиoт милијардер и coпcтвeник нa „Алибаба“ иcчeзнa oткaкo ja kpитикyвaшe влaдaтa

Кинескиот милијардер и основач на „Алибаба“, Џек Ма, не се појавува во јавноста повеќе од два месеци, па медиумите шпекулираат дека тој исчезнал. Тој не се појави во последната епизода од сопственото шоу „Африкански деловни херои“, во кое беше еден...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мицкоски: Професорката Котлар одбра да се бopи, кога многумина се повлекуваа, таа покажа дека Центар гласа независно

Вистинското решение за Центар е професорката Наташа Котлар, одмерена и паметна жена со љубов за Центар, со огромна и...
- Advertisement -spot_img