December 8, 2021, 10:39 pm

италија

Милиoнcки kaзни за итaлијaнcкитe пoшти пopaди дoцнeњe и нeпpaвилнocти пpи иcпоpaкaтa на peгиcтpиpaнитe пpaтки

Италијанските пошти се казнети со пет милиони евра поради доцнење и неправилности при испораката на регистрираните пратки, пишува весникот „Ил Фато Котидијано”. Државниот орган што ја следи и гарантира конкуренцијата на пазарот АГЦМ донесе одлука италијанските пошти да ја сносат...

Погледнете како Италијанките се облекуваат на есен: Учете од најдобрите

За нив да се биде дама е правило број еден… Како што Французинките го носат својот лежерен стил неоптеретувачки, така и Италијанките на себе ги ставаат сите луксузни парчиња кои ги имаат и шетаат во нив како да станува збор...

УАПСЕН ШЕФОТ НА КОЗА НОСТРА СЕТИМИНО МИНЕО И УШТЕ 45 ПРИПАДНИЦИ НА ИТАЛИЈАНСКАТА МАФИЈА: Италија продолжува жестоко против мафијата

Италијанската полиција го уапси новиот новиот шеф на сицилијанската мафија Сетимо Минео, како и уште 45 осомничени мафијаши. – Со акцијата е зададен силен удар врз организираниот криминал на Сицилија, изјави денеска потпретседателот на италијанската Влада, Луиџи ди Мајо. Полицијата потврди...
- Advertisement -spot_img

Latest News

САД испраќа нова пратка opyжје и мyниција во Украина како дел од одбpaнбената помош вредна 60 милиони долари

САД ќе испратат оружје и муниција во Украина оваа недела, односно последната серија воена помош планирана за годинава, изјави...
- Advertisement -spot_img