December 2, 2021, 5:08 am

итни случаи

Виcтинcки „ѕвep“: Пpвиoт тypcки бpoд зa итни cлyчaи пyштeн вo yпoтpeбa вo битkaтa пpoтив пoжapитe

Првиот турски брод за итни случаи „Нене Хатун“, помага во гаснење на шумските пожари, и пристигна во подрачјето на провинцијата Мугла. Овој брод, долг 88 метри и широк 18 метри, обезбедува помош во итни ситуации веќе шест години. Меѓу другото, бродот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img