October 20, 2021, 11:43 pm

Кавадарци

Oпoжapeнa cтapa пoзнaтa бepбepницa вo Кавадарци, изгopeл пoмoшниoт oбjeкт дo нea

Опожарена е стара позната берберница во Општина Кавадарци, при што изгорел помошниот објект до неа, но нема повредени. Очевидци за МИА велат дека кавадаречките пожарникари спречиле огнот да се прошири на околните објекти. Од Територијалната противпожарна единица потврдија дека интервенирале...

Двa aвтoбyсa изгopea вo пoжap вo Кавадарци

Два автобуса изгореа во пожар рано утрово на плац во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Територијална противпожарна единица. -На терен интервениравме со четири возила и шест пожарникари. Спречивме огнот да се прошири на останатите автобуси кои беа на плацот и...

73-годишна жена нaпaднaтa и огpaбена во Кавадарци

Кавадарчанката Б.В на возраст од 73-години пријавила во полиција дека била физички нападната и ограбена од едно лице, информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Според пријавата, жената била ограбена во близина на автобуска станица во Кавадарци. Полицијата, презема мерки за...

Маж со нoж нaпaднaл цело семејство, тeшко повpeдено eдно лице

На 17.06.2021 во 19.00 часот во СВР Велес, Е.М.(37) од Кавадарци пријавила дека таа, нејзиниот син и нејзините роднини А.М., Б.М. и С.М., сите од Кавадарци, биле физички нападнати од Б.М., кој при нападот употребил и остар предмет,...

Teшко повpeдeн градежен работник додека работел на објект во Kавадарци

Градежен работник од Радовиш завршол во болница по повреда на работното место во Kаквадарци. На 08.06.2021 во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека С.М.(51) од Радовиш, додека извршувал градежни работи на објект во Кавадарци, се здобил со тешки телесни повреди,...

Peгиcтpиpaни двa физички нaпaди вo eднa вeчep вo Kaвадарци – oвa ce дeтaлитe

Два физички напади во Кавадарци се пријавени во полиција, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Во првиот случај, кавадарчанката С.В. (38) вчера во ОВР Кавадарци пријавила дека околу 20:00 часот била физички нападната од Ш.Ј. од Кавадарци. Рано утрово пак,...

(Видео) Спектакуларна глетка: Лозари го „зaпaлиja“ Кавадарци за својот јубилеен 30. роденден

Кавадарчани неодамна го добија најубавиот подарок за својот јубилеен роденден од Тиквеш, кој се врати по 17 години во Првата лига. Навивачката група на Тиквеш, популарните „Лозари“, го прославија 30-тиот роденден на фанастичен начин. Кавадарци гореше во режија на навивачката...

Пендаровски во посета на Општа Болница и Модуларениот ковид центар во Кавадарци

Претседателот на државава, Стево Пендаровски денеска ја посети кавадаречката Општа Болница и Модуларениот ковид центар во градот, каде остварил разговор со Д-р Диме Коцев и д-р Еленчо Ридов во однос на моменталната состојба таму. „20 доктори и 70 медицински сестри...

Ceмejнa дpaмa вo Кавадарци: Maж физички ja нaпaднaл coпpyгaтa

Кавадарчанка на возраст од 55 години пријавила дека била физички нападната од нејзиниот сопруг (61 година) во текот на вчерашниот ден. Случајот го пријавила вчера во 12 часот во Одделението за внатрешни работи во Кавадарци. За случајот денеска информираше портпаролот на...

Огpaбeнa 74 гoдишнa жeнa oд Кавадарци cpeд бeл дeн

74 гoдишна жена од Кавадарци била физички нападната од едно лице, при што и бил одземен паричникот. На 12.03.2021 во 13:53 часот П.М. (74) од Кавадарци пријавила дека во Кавадарци едно лице со употреба на сила и го одзело паричникот во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...
- Advertisement -spot_img