October 24, 2021, 5:12 am

Кавадарци

Дpaмa вo Кавадарци: Пoлицajци билe физички нaпaднaти oд eднo лицe

Полицајци биле физички нападнати додека извршувале службени дејствија од 27-годишно лице во Кавадарци. На ул.„Блажо Алексов“ во Кавадарци, на 27.02.2021 околу 01.30 часот полициски службеници од Полициската станица Кавадарци го лишиле од слобода С.М.(27) од Кавадарци, затоа што физички нападнал...

Кавадарци ново жapиште од корона

– Пик на коронавирусот има во општина Кавадарци, состојбата е крајно алармантна, во моментов има 516 активни случаи. Вака денеска информираше градоначалникот Митко Јанчев, по состанокот на Општинскиот Кризен штаб. Тој нагласи дека бројот на заразени е во постојан...

Kpитичнo вo Кавадарци: За 4 дeнa 100 нoви cлyчaи нa кopoнaвиpyc – ce пoлни и Koвид oддeлoт

За четири дена во оваа недела, во Кавадарци се регистрирани 100 нови ковид позитивни случаи, покажуваат резултатите од ИЈЗ. Неколку дена Кавадарци е на прво место по нови случаи, споредено со бројот на жители. Во моменов има активни 379 ковид...

Детали за 35 годишниот кавадарчанец кој пoчинa од ковид-19

Според денешниот извештај на Министерството за здравство, најмладиот помеѓу дваесетте починати пациенти е од Кавадарци и имал 35 години. Од таму информираа дека во денешната статистика влегувале 14 лица кои починале во Клиниката Жан Митрев во периодот од четврти до...

Cтpaшнa cooбpaќajкa вo Кавадарци: Жена co aвтoмoбил yдpилa вo sид oд кyќa, пoвpeдeни ce двe дeцa нa тpи и чeтиpи гoдишнa вoзpacт

Две деца биле повредени во сообраќајка во Кавадарци, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Вчера во 16:30 часот сe случила сообраќајна незгода на ул. „Ќиро Спанџов“ во Кавадарци, во која автомобил „мерцедес“ со кавадаречки регистарски броеви управуван...

Дpaмa вo Кавадарци: Пoлицajци билe физички нaпaднaти oд eднo лицe

Полициски службеници од Полициската станица Кавадарци вчера биле физички нападнати од Д.Ј.(32). -Вчера околу 15.10 часот, при извршување работни задачи на регионалниот пат Кавадарци – мотел „Дреново“, во близина на село Возарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци биле физички...

Уште двајца здравствени работници од Кавадарци позитивни на Ковид-19, починaло едно лице

Уште двајца здравствени работници од Кавадарци се позитивни на вирусот Ковид-19, еден позитивен кавадарчанец на 56 години починал на клиника во Скопје, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје. Во изминатите 24 часа...

Татко и син од Кавадарци o6винeти зa oдглeдyвaњe 65 cтeблa Kaнaбиc Caтивa

Основното јавно обвинителство Кавадарци поднесе обвинение против таткото и синот, на возраст од 56 и 33 години, осомничени за огледување марихуана во викенд куќа во Јаворица. „Во планински предел кај место викано Јаворица во близина на викенд куќа во сопственост...

Здравствен работник еден од 50 новозaболени во тиквешко, починaло едно лице

Позитивен е на корона вирус уште еден здравствен работник од Кавадарци, 50 новозаболени во Тиквешко се евидентирани во последните 24 часа, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје. Починато е и едно лице...

Негувателка и двајца вработени во кавадаречка градинка позитивни на ковид-19, во изолациja 12 деца

Уште една негувателка е позитивна на Ковид-19, во изолација се 12 деца, како и двајца вработени во кавадаречка градинка, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје. Тој информирара дека позитивни на вирусот се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img