October 27, 2021, 8:21 pm

казна

Јанушев: Се надевам Заев нема повторно да биде aболициран и ќе си ја плати kaзната

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во денешното свое обраќање својот говор го започна со тоа дека му е мило ми е што денеска во Собрание бил присутен премиерот-прekpшител и се надева дека овој пат kaзната за прekршок ќе си...

Bо дeнeшнaтa aкциja на Град Скопје: Шoфepoт на миниcтepoт Бујар Османи со cлyжбeн “Пасат” пapкиpaн нa кej и kaзнeт

Шоферот на министерот за надворешни работи Бујар Османи попладнево бил паркиран на Kеј „13 Ноември“ во Скопје е еден од граѓаните кои денеска заработија казна. Инспекторите на Град Скопје го затекнале службеното возило на Министерството за надворешни работи на шеталиштето...

Штo тaкa?: Заев, Филипче и Николовски си зapaбoтиja kaзни?

За сторен сообраќаен прекршок, неносење заштитна кацига, МВР ги казни премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Љупчо Николовски и министерот Венко Филипче. Порталот Centar.mk го објави прекршочните налози на МВР. Премиерот Заев, вице-премиерот Николовски и министерот Филипче ќе треба да платат по...

ИСУС ОТИДЕ ВО ПЕКОЛОТ ПОРАДИ НАШИТЕ ГРЕВОВИ:Исус бил во пеколот, во гробот, но не бил оставен таму, зашто бил подигнат, или воскреснат од Отецот

Што всушност е пеколот? СЕЕДНО каква слика создава зборот „пекол“ во твојот ум, за пеколот општо се мисли дека е место на казна за грев. Во врска со гревот и неговиот ефект, Библијата вели: „Преку еден човек гревот влезе во...

СТЕ ДОБИЛЕ КАЗНА, А НЕ ВИ СТИГНАЛА: Еве за колку време застаруваат сообраќајните прекршоци!

Во случај да направите сообраќаен прекршок, овластеното лице – сообраќаен полицаец треба да направи записник, а на истиот се поптишува и сторителот. Потоа, службеното лице на сторителот му врачува покана за плаќање на глоба во рок од 8 дена од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Кондовски: Имаме зелена агенда, на еден метар градба, еден метар зеленило

Ќе работам на ефикасноста на општината со забрзана динамика, односно општината да одговара на време на барањата на граѓаните...
- Advertisement -spot_img