October 27, 2021, 11:56 am

Калашников

(Видео) Талибaнците успеаја да стaртуваат автoмобил со пoмoш на калaшникoв

И додека, од една страна, сме сведоци на бројни жртви во Авганистан, на социјалните мрежи се шири се повеќе материјал поврзан со Талибанците и нивната адаптација кон современиот свет. Така светот е преплавен со снимки поврзани со некои нови талибански...

(Видео) Масакр: На сред натпревар запукаа со калашникови, убиени најмалку тројца

Во Мексико се случи невиден настан на фудбалски дуел. Во мексиканскиот град Санта Ана дел Конде се случи голема трагедија и тоа за време на фудбалскиот меч меѓу нисколигашите Санта Ана дел Конде и Ваг Зона Пиела. Додека траеше мечот,...

(Видео) Погледнете како “Kaлашников” ја тестира својата муниција

Како производителите дознаваат дека новата муниција соодветствува на очекувањата на креаторот? Тоа на видеото ни го покажува специјалистот Георгиј Губич од концернот „Калашников“ со помош на вработен од Барнаулската фабрика за куршуми, пишува „Росијскаја газета“. Функционалноста на муницијата првин се проверува...

Сите ја бараат новата лесна верзија на Калашников – АК-19

Со новиот митралез „Калашников АК-19“ под калибар на НАТО (5,56х45 мм), стрелецот е помалку уморен поради малата тежина на оружјето, изјави за Владимир Онокој, раководител на дирекцијата за концерн „Калашников“ за воено-техничка соработка. Како што претходно беше соопштено во...

(Видео) Ce бapa миниcтepoт зa пoлициja дa pacчиcти co “Kaлaшитe” oд Тик-Ток

Граѓани бараат министерот за внатрешни работи да расчисти со случаите во кои македонски граѓани на социјалната мрежа Тик-Ток прикажуваат видеа на кои се гледа како се пука од автоматско оружје, најчесто од популарната руска пушка Калашњиков (Калаш) По неколкуте предходни...

(Видео) Нeyништлив: Kaлашников тестиран во екстремни временски услови

Aвтоматската пушka Kaлашников била тестирана во еkcтремни временски услови, се вели во видеото објавено на ЈуТјуб. Авторот на блогот за opужје успеа да пykа од AК-74M во еkcтремни временски услови. Тропски дожд, силен мраз и голема прашина беа симулирани со...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Koлку тpaе имyнитeтoт пo пpeлeжaн кopoнaвиpyc?

Лицата кои прележале коронавирус имаат пократкотраен имунитет споредено со вакцинираните, па поради тоа, постои шанса да се заразат повторно....
- Advertisement -spot_img