November 30, 2021, 11:28 pm

камери

(Видео) Бeзбeдносни камери снимиjа кaтаcтрoфа: Автoмобил во кои биле и две деца, со голема брзина удpи во бeнзинcка пумпa и се зaпaли

Безбедносните камери снимија страшна несреќа во Калифорнија. Страшна несреќа е забележана неодамна во Калифорнија. Жената која возела е осомничена дека возела во алкохолизирана состојба изгубила контрола над автото и удрила во бензинска пумпа. Силата на ударот го фрли возилото во...

ЕУ со нови методи против илeгaлната миграција: Се поставуваат звучни топови, специјални камери и детектори за лаги на границите

Европската унија ќе финансира нова опрема на надворешната граница на ЕУ во Грција, а по должината на оградата висока пет метри ќе бидат инсталирани специјални камери, детектори за лаги и звучни топови, јавува „Вечерњи лист“. Со детекторите ќе се проверува...

МВР co пpeдyпpeдyвaњe дo вoзaчитe: Дeбeли kaзни дoкoлкy пocтaвитe кaмepa зa cнимaњe вo aвтoмoбилoт

Полицијата ги предупредува граѓаните дека незаконското снимање со камера, поставена во автомобилот, е казниво и дека според Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, само МВР е овластено да поставува уреди за снимање на јавни места, на кои се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Груби: Што и да ми каже Али Ахмети, јас тоа го правам

Артан Груби, првиот вицепремиер, во вечерашното гостување во Алсат, зборувајќи за кадровските прашања и министерствата што ќе ги преземе...
- Advertisement -spot_img