November 27, 2021, 10:35 am

кандидат за градоначалник

Упaтyвaл зakaни кoн кaндидaт зa гpaдoнaчaлник и нeгoвoто семејство – житeл oд Прилеп cи зapaбoти kpивичнa пpиjaвa

СВР Битола – Одделение за внатрешни работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Т. (27) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „загрозување на сигурноста', по член 144, став 4 од...

Арсовска: Граѓаните ја препознаваат мојата визија за Скопје

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска денеска посети повеќе домови во скопската населба Водно во општина Центар. Со граѓаните разговараше за приоритетните проекти и понуди брзи решенија за нивните проблеми, со цел подобрување на квалитетот на животот...

Стојкоски: Со проектот „Ѓорче Петров без кал“ ќе ги опфатиме сите улици во урбаниот и руралниот дел на општината

Имаме проект „Ѓорче Петров без кал“, со кој што сакаме да ги опфатиме сите улици во општината, така што ќе ги асфалтираме сите улици во урбаниот и руралниот дел, вели Александар Стојкоски, кандидат за градоначалник за општина Ѓорче Петров...

Силјановски: Доаѓаат промени во Дебарца, инвестиции, отворање на работни места, пунктови за земјоделски производи како и фабрика за преработка на компир

Доаѓа време на промени во Општина Дебарца кои ќе се случат на 17 октомври, истакна кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ, Саше Силјановски кој на денешниот митинг ги потенцираше приоритетите кои ќе ги реализира во својот мандат за Дебарца ...

Учи од гpeшките и знае да се извини: Како Стевчо Јакимовски е повторно фаворит во Карпош?

Јакимовски треба да е свесен дека неговиот главен адут се резултатите од претходните години, но и дека противкандидатите немоќни да парираат на ова поле, многу веројатно ќе нападнат валкано и со црна кампања. Колку ќе биде силен тој напад...

Арсовска: Скопје конечно ќе биде модерен град!

Правник, економист, професионалец и вечен борец, така се претстави Данела Арсовска во интервјуто за Опсервер. За професионалниот ангажман како претседател на Сојузот на стопански комори на Македонија и како борец за силна економија, Арсовска одговара: – Како претседател на Сојузот...

Џими повторно се кандидира за градоначалник

Симон Поликарп – Џими повторно се кандидрал за градоначалник на Штип пред истекот на рокот пропишан од Државната изборна комисија, објави ТВ Алфа. Штипјанецот со нигериско потекло беше кандидат на Интегра за градоначалник на Штип на минатите вонредни локални избори...

Јакимовски: Не може лица недоволно искусни да се фатат во костец со оваа функција, ако ниту еден проблем во животот не сте решиле, како...

Претседателот на ГРОМ и кандидат за градоначалник за Општина Карпош Стевчо Јакимовски во гостувањето во „Тема на денот“ на Сител Телевизија рече дека неговото со исклучувањето на градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, од СДСМ се две сосема различни ситуации. „Јас...

Алтернатива го повлече кандидатот за Кичево три дена по објавувањето

Три дена по објавувањето Алтернатива го повлече кандидатот Мазлам Османи за општина Кичево. Од партијата велат дека не можат да прават нешто што им оди на штета на Албанците, пренесе ТВ21. Оваа партија ќе го поддржи независниот кандидат Фатмир Лимани...

Штип oфициjaлнo yштe нeмa кaндидaти зa гpaдoнaчалник

Ниту една кандидатура за градоначалник или за советници досега не е доставена до Општинската изборна комисија во Штип, информира за МИА, Виктор Вацев, претседател на ОИК-Штип. Рокот за доставување на кандидатури истекува утре на полноќ. Очекува во текот на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Јувентус под истрага за проневера од 50 милиони евра?

Федералното обвинителство на Италија започна истрага против Јувентус, а првоосомничени се претседателот Андреа Ањели, неговиот заменик Павел Недвед и...
- Advertisement -spot_img